Dzi jest: 19.01.2019
PROJEKT - WIATY
Nowe miejsca rekreacyjno-turystyczne na mapie gminy
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" otrzymało dofinansowanie i zrealizowało kolejny projekt na terenie naszej gminy.
Projekt pn. "Budowa wiat rekreacyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w miejscowościach Mościsko, Ostroszowice i Nowizna" otrzymał wsparcie finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Wysokość dofinansowania to kwota 133 233 zł.; 1 ; 77 ; Drukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

1 ; 60 ; Drukuj

KRONIKA SPORTOWA
Szkolna Kronika Sportowa
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
rok szkolny 2017/2018

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w całym roku szkolnym uczestniczyli w 11 zawodach/turniejach sportowych w tym 4 szkolnych,
7 międzyszkolnych (gminnych, międzygminnych oraz międzypowiatowych), rywalizując w 9 dyscyplinach sportowych.
; 1 ; 55 ; Drukuj

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
1 ; 47 ; Drukuj

PROJEKT - EDUKACJA DO STAROŚCI
0 ; 66 ; Drukuj

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

"OZE bliżej nas" to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego, który został zorganizowany dla uczniów szkół z terenu gminy. 6 czerwca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie makiety przedstawiającej zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Do konkursu zostało zgłoszonych 19 prac. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością, stosując ciekawe techniki i rozwiązania. Zgłoszone makiety były często okazałymi formami przestrzennymi prezentującymi całe gospodarstwa zasilane różnorodnymi odnawialnymi źródłami energii (turbinami wiatrowymi, panelami fotowoltaicznymi, biomasą). Uczniowie zadbali o najdrobniejsze detale, takie jak elementy zieleni, zwierzęta gospodarskie, traktory itp.Laureatami konkursu zostali:
• I miejsce - Wiktoria Rybarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
• II miejsce - Zuzanna Złotnicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
• III miejsce ex aequo: Natalia Rąpała i Szymon Rąpała ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz Edyta Pindera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia dla Natalii Sałackiej i Pauliny Sałackiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Mai Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.
; 1 ; 241 ; Drukuj

TURNIEJ SOŁECTW
„Turniej Sołectw"

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł "Supersołectwa" podczas gminnego "Turnieju Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

; 2 ; 78 ; Drukuj

TAJEMNICE WZGÓRZ KIEŁCZYŃSKICH
Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami XI edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Impreza odbyła się w czwartek 24 maja 2018 r. na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy i jak co roku przebiegała dwutorowo.
Na boisku w Książnicy rywalizowały ze sobą drużyny gminnych szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

II miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, III miejsce - SP w Budzowie (filia Grodziszcze), IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach, a V - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
; 3 ; 71 ; Drukuj

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY
Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów II kadencji wybrana

Znamy już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Wybory młodych radnych odbyły się 17 maja. Ich kadencja potrwa trzy lata.
Swoje kandydatury do MRGD zgłosiło dwudziestu trzech mieszkańców naszej gminy. Głos na przyszłych radnych mogły oddać osoby mające od 12 do 18 lat i stale zamieszkujące dany okręg wyborczy.
Radni zostali wyłonieni w 4 okręgach:
I - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku obejmujący miejscowości Mościsko i Nowizna:
• Martyna Mudy
• Wiktoria Cicha
• Robert Janczewski
; 1 ; 55 ; Drukuj

WYCIECZKA DO CZECH
Wspólne poznawanie polsko-czeskiego pogranicza

Zakończyły się pierwsze działania zaplanowane w ramach projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza". Uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w 5-dniowej wycieczce do Czech (15.05 – 19.05.2018). Kilka dni później grupa czeskich uczniów gościła w gminie DzierżoniówOGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Podczas wyjazdu uczniowie z gminy Dzierżoniów odwiedzili m.in. "Ścieżkę w obłokach" w Dolni Morava i inne lokalne atrakcje turystyczne. Wzięli również udział w licznych zajęciach edukacyjnych i sportowych.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku reprezentowało 6 uczniów klasy III wraz z wychowawczynią p. Henryką Latacz; 0 ; 46 ; Drukuj

ZAWODY PŁYWACKIE
Jak ryby w wodzie


W piątek 27 kwietnia 2018 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się zawody pływackie uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów oraz gminy Stoszowice. Zawodnicy rywalizowali o puchar Wójta Gminy Stoszowice (uczniowie klas I-III) oraz o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów (uczniowie klas IV-VII).

Celem zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania, popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin wiejskich oraz integracja poprzez rywalizację sportową uczniów szkół sąsiadujących gmin.
Organizatorami imprezy byli: Gmina Dzierżoniów, Gmina Stoszowice, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.
Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców poszczególnych konkurencji indywidualnych oraz klasyfikacji drużynowej. Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie pozostajemy pod ogromnym wrażeniem wysokich umiejętności pływackich wszystkich uczestników zawodów. Zapraszamy za rok.
Wyniki zawodów:

; 1 ; 80 ; Drukuj

WIZYTA STUDYJNA
Poznali dobre przykłady przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

Lokalni liderzy z gminy Dzierżoniów odwiedzili w dniach 19 - 20 kwietnia 2018 r. Dobków i Niedźwiedzice (woj. dolnośląskie). Najważniejszym celem wizyty było poznanie dobrych praktyk i przykładów przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


19 kwietnia aktywni mieszkańcy z naszej gminy uczestniczyli w warsztatach w "Galerii pod Aniołem" prowadzonej przez Bogusławę Rudnicką i jej rodzinę. Galeria zajmuje się produkcją ceramiki artystycznej oraz prowadzi warsztaty ceramiczne. Ceramika to nie tylko zawód właścicieli, ale również hobby i pasja. Ich wyroby to rękodzieła. Motywem przewodnim prac są anioły.
; 0 ; 56 ; Drukuj

GMINNE ŚWIĘTO ODNOWY WSI
Sołectwa podsumowały kolejny rok pracy

Sołtysi, przedstawiciele rad sołeckich, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Dzierżoniów spotkali się we wtorek 17 kwietnia 2018 r., aby podsumować kolejny rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się tym razem w Uciechowie.
Po otwarciu spotkania i odśpiewaniu hymnu gminy, gości powitali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka.
Następnie Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń zaprezentował dotychczasowe sukcesy i plany na przyszłość Programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi".
Tradycyjnie jednym z najważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo". Działalność sołectw w zakresie odnowy wsi podsumowała Anna Hoffmann z Urzędu Gminy Dzierżoniów.
Komisja konkursowa oceniała w nim m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.
W tym roku najlepsze okazały się sołectwa:
1. Uciechów - nagroda w wysokości 10 000 zł,
2. Mościsko - 6000 zł,
3. Myśliszów - 4000 zł,
; 1 ; 56 ; Drukuj

DZIEŃ WIOSNY
DZIEŃ WIOSNY 21 marca 2018
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"
1 ; 227 ; Drukuj

KONKURS

Nabór do wojewódzkiego konkursu
Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne z Dolnego Śląska


Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu zaprasza wszystkich właścicieli gospodarstw agroturystycznych do udziału w wojewódzkim konkursie na „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne z Dolnego Śląska”. Zgłoszenia będą przyjmowane od 20 marca do 20 kwietnia.
Podstawowymi celami konkursu są:
• promocja przedsiębiorczości w zrównoważonym rozwoju obszarów wiejskich,
• promowanie wsi jako atrakcyjnego miejsca życia i wypoczynku,
• prezentacja dziedzictwa kulturowego wsi dolnośląskiej,
• wskazanie agroturystyki jako rodzaju działalności wspierającej rozwój społeczny wsi.

Warunkiem udziału w wojewódzkim konkursie jest spełnianie wymagań regulaminu oraz wypełnienie i dostarczenie prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia w terminie od 20.03-20.04.2018 r. do:
• Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu, ul. Zwycięska 8, 53-033 Wrocław, osobiście, pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną na adres: agnieszka.kowalczuk@dodr.pl,

• właściwego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

W konkursie może wziąć określona liczba gospodarstw agroturystycznych. O udziale
w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
Wojewódzka Komisja Konkursowa powołana Zarządzeniem Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu dokona oceny „kart zgłoszenia” na podstawie kryteriów konkursowych i wyłoni zwycięzców konkursu wojewódzkiego.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.dodr.pl oraz stronach internetowych naszych Partnerów.
Wyłonieni laureaci zostaną poinformowani o wynikach i zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu.

Osoba do kontaktu:
Agnieszka Kowalczuk-Misek, tel. 609 657 199, e-mail: agnieszka.kowalczuk@dodr.pl


; 3 ; 150 ; Drukuj

MENU GWNE
Strona gwna
Historia Mociska
Galeria zdj
Kalendarz Imprez
Rozkad PKP,BUSY
MOCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przysta Mocisko"
Ochrona Biornorodnoci
Grupa Odnowy Wsi
Rada Soecka
Ochotnicza Stra Poarna
LKS "DB" Mocisko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koo Gospody Domowych
Koo Gospody Wiejskich
Szkoa Podstawowa

Goci Online:
Mamy na Stronie: 11116 zdjcznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mocisko i stawy  Stawy Mocisko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - wito Niepodlegoci w gminie Mocisko  wito Niepodlegoci w gminie Mocisko

Zobacz:  - MOCISKO - Najpikniejsza Wie Dolnolska 2009
Wojewdztwo:     Dolnolskie
Powiat:               Dzieroniowski
Gmina:                Dzieroniw
Pooenie:           50 46' 51'' N
                          16 35' 20'' E


Liczba ludnoci:    ok 1132

Czytaj Wicej

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnie
Nick:

Wiadomo:

Kod potwierdzajcy:


Wpisz kod potwierdzajcy:whify
18/01/2019 15:07
тепловизи
онное обследова
ние дома http://te
plovizor911.ru/

groro
18/01/2019 14:03
тепловизи
онное обследова
ние электрооб
орудовани
я http://teploviz
or777.ru/

slire
18/01/2019 13:32
судебные инженерно
техническ
ие экспертиз
ы http://tehexp.r
u/

slire
18/01/2019 13:04
экспертиз
а техническ
ого состояния
тс http://techno
motor.ru

slire
18/01/2019 12:36
заключени
е эксперта таможенно
й экспертиз
ы http://tamozh.r
u/