Dzi¶ jest: 30.11.2021
WIZYTA STUDYJNA 08.09.2018
Liderzy z KĹ‚odzka i Ĺšwierzawy z wizytÄ… w gminie DzierĹĽoniĂłw

Lokalni liderzy z gmin Świerzawa i Kłodzko odwiedzili w dniach 7 - 8 września naszą gminę, aby poznać dobre praktyki i przykłady przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Ich wizyta była kolejnym etapem projektu "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW".
7 września nasi goście odwiedzili Piławę Dolną - "Wieś magicznego kamienia". Przespacerowali się po miejscowości i przeszli trasą questu "Na kamiennym szlaku".
Następnie przenieśli się do Owiesna, gdzie wspólnie z mieszkańcami naszej gminy wymienili się doświadczeniami w obszarze rozwoju swoich wiosek tematycznych. Przedstawiciele gmin-partnerów projektu opowiadali o ciekawych inicjatywach, zagrodach edukacyjnych i innych przedsięwzięciach wpływających na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
Wysłuchali również prezentacji "Wioska tematyczna - pomysł, wdrażanie, rozwój" przygotowanej przez Krzysztofa Szustkę - przedstawiciela Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja".
Następnie ofertę "Wsi okrągłego zamku" zaprezentowali mieszkańcy Owiesna. Nasi goście wspólnie z mieszkańcami przeszli trasą questu "O zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym", uczyli się tańca średniowiecznego i strzelania z łuku, a także wzięli udział w warsztatach z robienia herbu.W sobotę przenieśliśmy się do Mościska. Mieszkańcy gmin Kłodzko i Świerzawa odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta i "Ostoję nad Młynówką". Gospodarstwo to należy do ogólnopolskiej sieci "Zagród edukacyjnych". O tym, jak przejść "Od społecznej aktywności do przedsiębiorczości" opowiedziała Edyta Mulka-Gonera, właścicielka obiektu.
Dzięki realizacji projektu pn. "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW" mieszkańcy gminy mają okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wyjazdach studyjnych. Na realizację przedsięwzięcia gmina Dzierżoniów pozyskała ponad 49 tys. zł. Wszystkie działania realizowane są z naszymi partnerami: gminą Kłodzko, gminą Świerzawa i Fundacją Ekologiczną "Zielona Akcja".
Głównym celem projektu jest wymiana wiedzy pomiędzy mieszkańcami gmin-partnerów, zwiększenie intensywności współpracy i integracji, a także poznanie dobrych praktyk wypracowanych w obszarze rozwoju przedsiębiorczości.
Źródło: Gmina Dzierżoniów
1 ; 307 ; Drukuj

   Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

   Dodaj komentarz
Nick:


Kod potwierdzaj±cy:


Wpisz kod potwierdzaj±cy:


   Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mog± oceniać zawarto¶ć strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoj±?

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mo¶ciska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MO¦CISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mo¶cisko"
Ochrona Bioróżnorodno¶ci
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DˇB" Mo¶cisko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Zobacz:  - Mo¶cisko i stawy  Stawy Mo¶cisko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - ¦więto Niepodległo¶ci w gminie Mo¶cisko  ¦więto Niepodległo¶ci w gminie Mo¶cisko

Zobacz:  - MO¦CISKO - Najpiękniejsza Wie¶ Dolno¶l±ska 2009
Województwo:     Dolno¶l±skie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludno¶ci:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie