Dzi jest: 21.01.2021
PYRLANDIA 28.09.2019
P Y R L A N D I A
28 września 2019 r.
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"
6 ; 248 ; Drukuj

FESTIWAL SŁOIKÓW
Festiwal Słoików w Mościsku

Warsztaty artystyczne, degustacja przetworów i pyszne specjały zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni rękodzielnicy z naszego regionu.
Tegoroczny festiwal połączony był z "Prezentacjami Rękodzieła Wsi Dolnośląskiej" zorganizowanymi w ramach projektu "Kuźnia wiedzy i doświadczeń w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu". Na realizację przedsięwzięcia gmina Dzierżoniów pozyskała środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.


"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020


ednym z elementów Festiwalu Słoików był konkurs na najpiękniejsze stoisko. Komisja konkursowa, w skład której weszli Zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka, Aleksandra Łuszczyńska z Urzędu Gminy Kłodzko i Andrzej Szczypka z gospodarstwa rolnego "Szczypiorki", miała za zadanie ocenić zarówno estetykę stoisk, jak i smaki poszczególnych konkursowych dań.
Po naradzie jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Mościsku, drugie miejsce - sołectwu Owiesno, a trzecie - sołectwu Włóki. Wyróżnienie otrzymała delegacja sołectwa Jodłownik.

OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"
0 ; 244 ; Drukuj

SZKOLNA KRONIKA SPORTOWA
Szkolna Kronika Sportowa
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
rok szkolny 2018/2019Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w całym roku szkolnym uczestniczyli w ponad 16 zawodach i turniejach sportowych m.in. szkolnych oraz międzyszkolnych(gminnych, międzygminnych oraz powiatowych, międzypowiatowych),
rywalizując w blisko10 dyscyplinach sportowych.
Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich
; 0 ; 279 ; Drukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

0 ; 219 ; Drukuj

FESTYN RODZINNY


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

9 ; 323 ; Drukuj

TWORZENIE QUESTÓW


Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" ogłasza zapisy na tworzenie QUESTÓW:
> w dniach 13-14 czerwca 2019 r. od godz. 16 00
> w dniu 15 czerwca 2019 r. od godz. 11 00

Warsztaty odbędą się na sali wiejskiej w Mościsku
ZAPRASZAMY CHĘTNYCH - Ilość miejsc ograniczona !

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "Organizacja warsztatów wikliniarstwa, słomkarstwa, czerpania papieru oraz tworzenia qestów dla mieszkańców gminy Dzierżoniów we wsi Mościsko"
..................................................................
0 ; 290 ; Drukuj

Powiatowy miting LA
Udany występ uczniów z Mościska w VIII Powiatowym Mityngu LA

5 medali indywidualnych, puchar i medale za III miejsce w sztafecie dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.
29 maja 2019 r. w Ekologicznej Szkole Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Gimnazjum w Bielawie odbył się VIII POWIATOWY MITYNG LEKKOATLETYCZNY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BIELAWA. Zawody rozegrane zostały w trzech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i bieg sztafetowy 6 x120 m.

Gminę Dzierżoniów reprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
Reprezentacja liczyła 6 uczniów:
Olimpia Dudek (kl. V), Hanna Luboch (kl. V), Zuzanna .Dąbrowska (kl. VI) , Marek Zieliński (kl. V) , Karol Witowski (kl. V), Oliwier Cichy (kl. VI).
0 ; 230 ; Drukuj

OGŁOSZENIE - WARSZTATY

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" ogłasza zapisy na warsztaty rękodzieła:
> w dniach 15,16,17 maja od godz. 16 00, a 18 maj od godz. 10 00 odbędą się warsztaty wikliniarskie na sali wiejskiej w Mościsku
> w dniach 23, 24 maj od godz. 16 00 warsztaty słomkarskie,
> a w dniu 25 maj na godz. 10 00 i 14 00 warsztaty czerpania papieru

Warsztaty odbędą się na sali Wiejskiej w Mościsku
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń

Warsztaty realizowane są w ramach projektu "Organizacja warsztatów wikliniarstwa, słomkarstwa, czerpania papieru oraz tworzenia qestów dla mieszkańców gminy Dzierżoniów we wsi Mościsko"
..................................................................
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


0 ; 308 ; Drukuj

STOŁY WIELKANOCNE 14.04.2019
WielkaMoc tradycji

Wielka jest moc tradycji została zorganizowana po raz pierwszy wspólnie przez powiat dzierżoniowski, miasto Dzierżoniów oraz gminę Dzierżoniów.
Swoje stoły zaprezentowały m.in. Koła Gospodyń Wiejskich z Włók, Owiesna, Ostroszowic i Uciechowa, Koło Gospodyń Domowych z Mościska, Stowarzyszenie Przyjaciół Pojany oraz Sołectwa Piława Dolna i Myśliszów. Oblegane były też wystawy pięknych prac Antoniny Maciątek i Lucyny Pająk.
W Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury zaprezentowali się: rękodzielnicy, stowarzyszenia koła gospodyń i zespoły ludowe. Na terenie przed budynkiem odbył się także Jarmark Wielkanocny,
Wśród gości pojawili się między innymi: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, jego zastępca Dorota Pieszczuch, zastępca wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka i dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń.

1 ; 295 ; Drukuj

SPRZATANIE 06.04.2019
6 kwietnia dzieci i młodzież z Mościska przy dużym wsparciu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Mościska przez dwie godziny sprzątali naszą wioskę.
A oto efekt pracy…0 ; 254 ; Drukuj

KAPLICZKA
Radny i mieszkaniec Mościska Grzegorz Powązka podjął starania dotyczące remontu przydrożnej kapliczki znajdującej się w ciągu drogi wojewódzkiej nr. 382 przy murze cmentarnym w Mościsku.

Świątynia pochodzi z XVII w. i nosi nazwę „Św. Antoniego Padewskiego”, która jest wpisana do rejestru zabytków. Kapliczka ze względu na bliskie położenie drogi o sporym natężeniu ruchu i spowodowanymi tym drganiami była w złym stanie technicznym, a co się z tym wiąże jej estetyka ulegała systematycznemu pogarszaniu się. Ściany kapliczki posiadały liczne pęknięcia, odpryski tynku i ubytki gzymsów. Konstrukcja i pokrycie dachu wymagało całkowitej wymiany. Również w wyniku nadmiernego obsypania fundamentów i ścian ziemią, mury były zawilgocone. Prace remontowo-konserwatorskie trwały od 30 stycznia 2016 do 21 października 2018 roku.
Wykonana praca przywróciła utracone walory obiektu. Wszystkie środki zostały pozyskane przez Grzegorza Powazkę od ludzi dobrej woli, którzy obdarzyli go zaufaniem.

Serdeczne podziękowania dla darczyńców: POWĄSKA ARTUR (przekazał całą dachówkę i gąsiory), POWĄZKA GRZEGORZ, MOKRZYCKI ŁUKASZ, KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH Z MOŚCISKA, BIELAWSKI ADAM, CZEMIERZYŃSKI TOMASZ, WOJCIECHOWSKI MAREK, PYTEL MARCIN, SOTA MAREK, SŁAWIŃSKI ALFRED, STOWARZYSZENIE „PRZYSTAŃ MOŚCISKO”, WEZNEROWICZ JAN, SULIKOWSKI PATRYK , SŁOWIK PIOTR, SIELSKI WIESŁAW,
WYKONAWCY: RENOWACJA KAPLICZKI WEWNĄTRZ I NAZEWNĄTRZ:
PRZEMYSŁAW DĄBROWSKI (WIEŹBA DACHOWA, MONTAŻ KRZYŻA, UKŁADANIE DACHÓWKI), CICHY KRZYSZTOF (KOWALSTWO ARTYSTYCZNE, WYKONANIE FURTKI, ODNOWA BRAMY DO KAPLICZKI), TOMASZ ŻYGADŁO, STANISŁAW KOŁT, GRZEGORZ POWAZKA, RYSZARD BAŃKOWSKI, ZBIGNIEW DUDKA, MARCIN WITOMSKI

TABLICA I ŁAWKA ZOSTAŁY ZAKUPIONE Z FUNDUSZU SOŁECKIEGO WSI MOŚCISKO.
0 ; 310 ; Drukuj

ODNOWA WSI 02.04.2019
Gminne Święto Odnowy Wsi

Już po raz dziesiąty lokalni liderzy i przedstawiciele społeczności lokalnej gminy Dzierżoniów spotkali się, aby podsumować miniony rok pracy. Gminne Święto Odnowy Wsi odbyło się 2 kwietnia 2019 r. w Owieśnie.
Tradycyjnie, oprócz podsumowania najważniejszych wydarzeń i zrealizowanych inwestycji, jednym z najważniejszych punktów Święta Odnowy Wsi było rozstrzygnięcie konkursu "Kreatywne Sołectwo". Działalność sołectw w zakresie odnowy wsi podsumowała Anna Hoffmann z Urzędu Gminy Dzierżoniów.Komisja konkursowa oceniała m.in. zaangażowanie i aktywność sołectw w obszarze odnowy wsi, a także estetykę poszczególnych miejscowości. Laureaci otrzymali nagrody finansowe ze środków gminy Dzierżoniów. Przeznaczą je na cele publiczne.
W tym roku najlepsze okazały się sołectwa:
I. miejsce: Piława Dolna - nagroda w wysokości 10 000 zł,
II. miejsce: Ostroszowice - 6000 zł,
III. miejsce: Dobrocin - 4000 zł,
Ponadto komisja postanowiła przyznać wyróżnienia dla:
• sołectwa Mościsko za zajęcie IV miejsca - nagroda w wysokości 2000 zł,
• sołectwa Myśliszów za zajęcie V miejsca - 1500 zł,
• sołectwa Jędrzejowice za zajęcie VI miejsca - 1000 zł.
; 2 ; 361 ; Drukuj

KOBIETERIA 09.03.2019
"Kobieteria" w bollywoodzkim klimacie

Wielobarwne stroje, błyszcząca biżuteria i egzotyczne tańce towarzyszyły tegorocznej "Marcowej Kobieterii". Aktywne kobiety z gminy Dzierżoniów już po raz dziesiąty wspólnie świętowały Dzień Kobiet - tym razem w klimacie "Bollywood".OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"Spotkanie odbyło się w sobotę 9 marca 2019 r. w Mościsku. Organizatorki - mieszkanki Mościska - zadbały o piękny wystrój sali, poczęstunek i oprawę artystyczną. Ich zaangażowanie sprawiło, że kolejna edycja wydarzenia była równie udana jak poprzednie.
Dodatkową atrakcją były występy artystyczne: pań z Mościska oraz tancerki Bollywood z Wrocławia, która dodatkowo przeprowadziła krótki warsztat taneczny dla chętnych.
Spotkanie uświetniły przedstawicielki zaprzyjaźnionych organizacji, firm i instytucji z naszego regionu. "Marcowa Kobieteria" tradycyjnie była okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także do integracji. Taka formuła imprezy już po raz kolejny pokazała kreatywność, duży dystans i poczucie humoru lokalnych liderek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Już teraz zapraszamy na jego kolejną edycję, która odbędzie się w Roztoczniku - w 2020 roku organizatorkami imprezy będą panie z Roztocznika, Uciechowa i Dobrocina.

Źródło: Gmina Dzierżoniów
0 ; 245 ; Drukuj

NOWA RADA SOŁECKA 15.02.2019
W sołectwach gminy Dzierżoniów odbyły się zebrania wiejskie.
15 lutego 2019 r. na zebraniu wiejskim spotkali się mieszkańcy Mościska. Mieszkańcy wysłuchali sprawozdań z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego oraz z działalności sołtysa i rady sołeckiej w minionej kadencji. Przedstawiła je sołtys Mościska Danuta Martowłos.Zebranie wiejskie dokonało wyboru nowej rady sołeckiej. W jej skład weszli: Grzegorz Zieliński, Krzysztof Cichy, Grzegorz Powązka, Iwona Adamczyk i Ewa Matyasik.
12 ; 315 ; Drukuj

WOŚP 2019
27 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyW niedzielę 13 stycznia 2019 r. - 7 uczniów klasy IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku wraz ze swoją wychowawczynią kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Łącznie w Mościsku zebrano: 2904,96 zł + 5 franków szwajcarskich

W ramach zbiórki WOŚP w Szkole Podstawowej w Mościsku dodatkowo odbyła licytacja przedmiotów związanych z Orkiestrą.
Podczas licytacji zebrano blisko 2000,00 zł.

Całkowita kwota zebrana na terenie gminy Dzierżoniów to rekordowe 15881,87 zł.

1 ; 260 ; Drukuj

MENU GWNE
Strona gwna
Historia Mociska
Galeria zdj
Kalendarz Imprez
Rozkad PKP,BUSY
MOCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przysta Mocisko"
Ochrona Biornorodnoci
Grupa Odnowy Wsi
Rada Soecka
Ochotnicza Stra Poarna
LKS "DB" Mocisko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koo Gospody Domowych
Koo Gospody Wiejskich
Szkoa Podstawowa

Goci Online:
Mamy na Stronie: 11883 zdjcznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mocisko i stawy  Stawy Mocisko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - wito Niepodlegoci w gminie Mocisko  wito Niepodlegoci w gminie Mocisko

Zobacz:  - MOCISKO - Najpikniejsza Wie Dolnolska 2009
Wojewdztwo:     Dolnolskie
Powiat:               Dzieroniowski
Gmina:                Dzieroniw
Pooenie:           50 46' 51'' N
                          16 35' 20'' E


Liczba ludnoci:    ok 1132

Czytaj Wicej

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnie
Nick:

Wiadomo:

Kod potwierdzajcy:


Wpisz kod potwierdzajcy:Konstantusokm
21/01/2021 10:01
удалите,п
жалуйста!
[url=https://1depa
rtament.ru/].[/url
]

AlexeyNar
21/01/2021 08:05
Минуту назад анализиро
вал содержимо
е сети интернет, случайно к своему восторгу заметил восхитите
льный вебс

WarrenAnoft
21/01/2021 07:10
Hi! [url=http://pnnpha
rmacy.com/#ed-pill
s-online]free online pharmacy[/url] beneficial web site.

Yuk Zes
21/01/2021 06:51
Cheap Price Glucophage free delivery on sale | Glucophage non prescription whreuynnn45r3rt332
yt [u][url=https://bi
t.ly/totalmeds1 ]CLICK HERE to BUY CHEAPEST Glucophage ! BUY HER

monyya
21/01/2021 06:50
Заказать seo поисковую
оптимизац
ию сайта, Заказать услуги по продвижен
ию сайта По всем возникшим
вопросам Вы