Dzi jest: 30.10.2020
PARTNERSTWO LOKALNE 07.12.2018
Partnerstwo Lokalne podsumowało kolejny rok działalności

Członkowie organizacji i instytucji wchodzących w skład Partnerstwa Lokalnego Gminy Dzierżoniów spotkali się 7 grudnia w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, aby podsumować kolejny rok pracy.
Tym razem do grona partnerów dołączyła Fundacja Rozwoju Kultury, Sztuki i Edukacji "Otwórz Drzwi" z Ostroszowic reprezentowana przez Małgorzatę Zabuską.
Jak co roku każda organizacja opowiedziała o podejmowanych działaniach i osiągniętych sukcesach. Uczestnicy spotkania mogli też podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pomysłami z innymi organizacjami.

OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"Prezenty rozdawali gościom Święty Mikołaj wraz z Reniferem i panią Mikołajową. Imprezę z uśmiechem i dowcipem prowadzili Marta Bąba i Kamil Świerzko, a konkurencje koordynowały niezawodne panie z Fundacji "Pokolorujmy Szarość".
Pyszny poczęstunek w tym roku to zasługa Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" i Koła Gospodyń Domowych z Mościska. Ciasta przygotowały również koła gospodyń wiejskich z terenu całej gminy.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia serdecznie dziękujemy za pomoc.
Źródło: Gmina Dzierżoniów

0 ; 217 ; Drukuj

SZTAFETA RADOŚCI 16.11.2018
SZTAFETA RADOŚĆI NA 100–LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
MOŚCISKO 2018


W piątek 16 listopada 2018 r. na boisku sportowym przy Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku miało miejsce wydarzenie pn. Sztafeta Radości na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.Celem wydarzenia było:
• Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości
sportu, który może jednoczyć wszystkich polaków dla jednego celu, jakim jest wspólnota narodowa
• Zachęcenie do aktywności fizycznej uczniów i opiekunów z Gminy Dzierżoniów, jak i gmin
sąsiadujących
• Promocja olimpizmu, rywalizacji w duchu „fair play” oraz idei – „ważny jest udział, a nie zwycięstwo”
• Identyfikacja z barwami i symbolami narodowymi.
Oficjalnego otwarcia sztafety dokonali Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak.
W sztafecie wzięło udział 100 uczniów reprezentujących cztery placówki oświatowe Gminy Dzierżoniów oraz szkołę filialną w Grodziszczu reprezentującą Szkołę Podstawową w Budzowie.
; 0 ; 196 ; Drukuj

DZIEŃ SENIORA 11.11.2018
DZIEŃ SENIORAOGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

0 ; 165 ; Drukuj

WIZYTA RENATY MAUER 07.11.2018
Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku


Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska spotkała się 7 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku z uczniami gminnych szkół podstawowych i ich opiekunami.
Zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Klubu Sportowego "Barys" w Mościsku związane było z działającą na terenie miejscowości strzelnicą sportową.W spotkaniu brali również udział: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, prezes klubu "Barys" Unkas Gałek, dyrektor biblioteki Justyna Kaczorowska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak.
Wybitna sportsmenka opowiedziała o swoich pobytach w wioskach olimpijskich, a także o strzeleckich startach. Uczniowie zadawali jej pytania, m.in. o początki kariery, dietę sportowca, przygotowania do zawodów czy ważne i krytyczne momenty kariery sportowej.Uczestnicy konkursu plastycznego na plakat o bohaterce spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z olimpijką. Renata Mauer-Różańska przekazała też na pamiątkę swoją koszulkę sportową oraz plakat z olimpijczykami z Dolnego Śląska.
Nagrodami w konkursie plastycznym są również zajęcia na strzelnicy "Barys" w Mościsku pod okiem instruktora.
0 ; 155 ; Drukuj

FESTIWAL SŁOIKÓW 22.09.2018
Festiwal Słoików w MościskuWarsztaty sztuki słoikowej, degustacja przetworów i pyszne specjały z polsko-czeskiego pogranicza zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.
Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych: dmuchane zamki, malowanie twarzy i zawody latawcowe "Biało-czerwone w górę". W ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jesteśmy pewni, że to wyjątkowe przedsięwzięcie już na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulinarnych naszego regionu!
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza".
0 ; 146 ; Drukuj

WIZYTA STUDYJNA 08.09.2018
Liderzy z Kłodzka i Świerzawy z wizytą w gminie Dzierżoniów

Lokalni liderzy z gmin Świerzawa i Kłodzko odwiedzili w dniach 7 - 8 września naszą gminę, aby poznać dobre praktyki i przykłady przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Ich wizyta była kolejnym etapem projektu "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW".
7 września nasi goście odwiedzili Piławę Dolną - "Wieś magicznego kamienia". Przespacerowali się po miejscowości i przeszli trasą questu "Na kamiennym szlaku".
Następnie przenieśli się do Owiesna, gdzie wspólnie z mieszkańcami naszej gminy wymienili się doświadczeniami w obszarze rozwoju swoich wiosek tematycznych. Przedstawiciele gmin-partnerów projektu opowiadali o ciekawych inicjatywach, zagrodach edukacyjnych i innych przedsięwzięciach wpływających na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
Wysłuchali również prezentacji "Wioska tematyczna - pomysł, wdrażanie, rozwój" przygotowanej przez Krzysztofa Szustkę - przedstawiciela Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja".
Następnie ofertę "Wsi okrągłego zamku" zaprezentowali mieszkańcy Owiesna. Nasi goście wspólnie z mieszkańcami przeszli trasą questu "O zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym", uczyli się tańca średniowiecznego i strzelania z łuku, a także wzięli udział w warsztatach z robienia herbu.W sobotę przenieśliśmy się do Mościska. Mieszkańcy gmin Kłodzko i Świerzawa odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta i "Ostoję nad Młynówką". Gospodarstwo to należy do ogólnopolskiej sieci "Zagród edukacyjnych". O tym, jak przejść "Od społecznej aktywności do przedsiębiorczości" opowiedziała Edyta Mulka-Gonera, właścicielka obiektu.
Dzięki realizacji projektu pn. "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW" mieszkańcy gminy mają okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wyjazdach studyjnych. Na realizację przedsięwzięcia gmina Dzierżoniów pozyskała ponad 49 tys. zł. Wszystkie działania realizowane są z naszymi partnerami: gminą Kłodzko, gminą Świerzawa i Fundacją Ekologiczną "Zielona Akcja".
Głównym celem projektu jest wymiana wiedzy pomiędzy mieszkańcami gmin-partnerów, zwiększenie intensywności współpracy i integracji, a także poznanie dobrych praktyk wypracowanych w obszarze rozwoju przedsiębiorczości.
Źródło: Gmina Dzierżoniów
1 ; 164 ; Drukuj

DOŻYNKI GMINNE I WIEJSKIE
DOŻYNKI GMINNE W OWIEŚNIE - 26.08.2018
DOŻYNKI WIEJSKIE W MOŚCISKU - 02.09.2018


1 ; 151 ; Drukuj

PROJEKT - WIATY
Nowe miejsca rekreacyjno-turystyczne na mapie gminy
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" otrzymało dofinansowanie i zrealizowało kolejny projekt na terenie naszej gminy.
Projekt pn. "Budowa wiat rekreacyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w miejscowościach Mościsko, Ostroszowice i Nowizna" otrzymał wsparcie finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Wysokość dofinansowania to kwota 133 233 zł.; 1 ; 385 ; Drukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

5 ; 275 ; Drukuj

KRONIKA SPORTOWA
Szkolna Kronika Sportowa
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
rok szkolny 2017/2018

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w całym roku szkolnym uczestniczyli w 11 zawodach/turniejach sportowych w tym 4 szkolnych,
7 międzyszkolnych (gminnych, międzygminnych oraz międzypowiatowych), rywalizując w 9 dyscyplinach sportowych.
; 1 ; 362 ; Drukuj

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
1 ; 240 ; Drukuj

PROJEKT - EDUKACJA DO STAROŚCI
0 ; 255 ; Drukuj

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

"OZE bliżej nas" to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego, który został zorganizowany dla uczniów szkół z terenu gminy. 6 czerwca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie makiety przedstawiającej zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Do konkursu zostało zgłoszonych 19 prac. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością, stosując ciekawe techniki i rozwiązania. Zgłoszone makiety były często okazałymi formami przestrzennymi prezentującymi całe gospodarstwa zasilane różnorodnymi odnawialnymi źródłami energii (turbinami wiatrowymi, panelami fotowoltaicznymi, biomasą). Uczniowie zadbali o najdrobniejsze detale, takie jak elementy zieleni, zwierzęta gospodarskie, traktory itp.Laureatami konkursu zostali:
• I miejsce - Wiktoria Rybarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
• II miejsce - Zuzanna Złotnicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
• III miejsce ex aequo: Natalia Rąpała i Szymon Rąpała ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz Edyta Pindera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia dla Natalii Sałackiej i Pauliny Sałackiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Mai Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.
; 2 ; 598 ; Drukuj

TURNIEJ SOŁECTW
„Turniej Sołectw"

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł "Supersołectwa" podczas gminnego "Turnieju Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

; 3 ; 330 ; Drukuj

TAJEMNICE WZGÓRZ KIEŁCZYŃSKICH
Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami XI edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Impreza odbyła się w czwartek 24 maja 2018 r. na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy i jak co roku przebiegała dwutorowo.
Na boisku w Książnicy rywalizowały ze sobą drużyny gminnych szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

II miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, III miejsce - SP w Budzowie (filia Grodziszcze), IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach, a V - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
; 7 ; 323 ; Drukuj

MENU GWNE
Strona gwna
Historia Mociska
Galeria zdj
Kalendarz Imprez
Rozkad PKP,BUSY
MOCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przysta Mocisko"
Ochrona Biornorodnoci
Grupa Odnowy Wsi
Rada Soecka
Ochotnicza Stra Poarna
LKS "DB" Mocisko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koo Gospody Domowych
Koo Gospody Wiejskich
Szkoa Podstawowa

Goci Online:
Mamy na Stronie: 11883 zdjcznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mocisko i stawy  Stawy Mocisko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - wito Niepodlegoci w gminie Mocisko  wito Niepodlegoci w gminie Mocisko

Zobacz:  - MOCISKO - Najpikniejsza Wie Dolnolska 2009
Wojewdztwo:     Dolnolskie
Powiat:               Dzieroniowski
Gmina:                Dzieroniw
Pooenie:           50 46' 51'' N
                          16 35' 20'' E


Liczba ludnoci:    ok 1132

Czytaj Wicej

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnie
Nick:

Wiadomo:

Kod potwierdzajcy:


Wpisz kod potwierdzajcy:RichardSip
30/10/2020 08:48
[url=https://lawye
r-4022.business.si
te/]розовск
ий районный суд запорожск
ой области[/ur
l]

mamaligadoc
30/10/2020 07:27
tap-HERE-8870213-o
k Moisko (Oficjalna Strona) - News Purchase Verampil in UK/GB How To Order Verampil from India free prescription drug ; [b]How To Purchase Verampil in German

kixmedMulge
30/10/2020 07:10
Клиника инновацио
нной хирургии предостав
ляет широкий спектр медицинск
их услуг и помогает справитьс
я с забо

piterJUWaise
30/10/2020 04:30
Агентство
недвижимо
сти «Ю-Питер» помогает с покупкой, продажей и арендой недвижимо
сти в Санкт-Пет
рбурге. В

RuslanJoIlk
30/10/2020 03:13
https://bit.ly/3ko
Z9qN - cryptotab facebook