Dzi jest: 11.07.2020
DZIEŃ SENIORA 11.11.2018
DZIEŃ SENIORAOGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

0 ; 143 ; Drukuj

WIZYTA RENATY MAUER 07.11.2018
Mistrzyni olimpijska z wizytą w Mościsku


Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska spotkała się 7 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta w Mościsku z uczniami gminnych szkół podstawowych i ich opiekunami.
Zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Klubu Sportowego "Barys" w Mościsku związane było z działającą na terenie miejscowości strzelnicą sportową.W spotkaniu brali również udział: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, prezes klubu "Barys" Unkas Gałek, dyrektor biblioteki Justyna Kaczorowska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak.
Wybitna sportsmenka opowiedziała o swoich pobytach w wioskach olimpijskich, a także o strzeleckich startach. Uczniowie zadawali jej pytania, m.in. o początki kariery, dietę sportowca, przygotowania do zawodów czy ważne i krytyczne momenty kariery sportowej.Uczestnicy konkursu plastycznego na plakat o bohaterce spotkania zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z olimpijką. Renata Mauer-Różańska przekazała też na pamiątkę swoją koszulkę sportową oraz plakat z olimpijczykami z Dolnego Śląska.
Nagrodami w konkursie plastycznym są również zajęcia na strzelnicy "Barys" w Mościsku pod okiem instruktora.
0 ; 130 ; Drukuj

FESTIWAL SŁOIKÓW 22.09.2018
Festiwal Słoików w MościskuWarsztaty sztuki słoikowej, degustacja przetworów i pyszne specjały z polsko-czeskiego pogranicza zamknięte w słoikach - to tylko część atrakcji, jakie czekały na gości "Festiwalu Słoików". W sobotę w Mościsku zaprezentowały się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.
Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych: dmuchane zamki, malowanie twarzy i zawody latawcowe "Biało-czerwone w górę". W ten sposób uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jesteśmy pewni, że to wyjątkowe przedsięwzięcie już na stałe wpisze się w kalendarz imprez kulinarnych naszego regionu!
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza".
0 ; 132 ; Drukuj

WIZYTA STUDYJNA 08.09.2018
Liderzy z Kłodzka i Świerzawy z wizytą w gminie Dzierżoniów

Lokalni liderzy z gmin Świerzawa i Kłodzko odwiedzili w dniach 7 - 8 września naszą gminę, aby poznać dobre praktyki i przykłady przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Ich wizyta była kolejnym etapem projektu "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW".
7 września nasi goście odwiedzili Piławę Dolną - "Wieś magicznego kamienia". Przespacerowali się po miejscowości i przeszli trasą questu "Na kamiennym szlaku".
Następnie przenieśli się do Owiesna, gdzie wspólnie z mieszkańcami naszej gminy wymienili się doświadczeniami w obszarze rozwoju swoich wiosek tematycznych. Przedstawiciele gmin-partnerów projektu opowiadali o ciekawych inicjatywach, zagrodach edukacyjnych i innych przedsięwzięciach wpływających na rozwój przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.
Wysłuchali również prezentacji "Wioska tematyczna - pomysł, wdrażanie, rozwój" przygotowanej przez Krzysztofa Szustkę - przedstawiciela Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja".
Następnie ofertę "Wsi okrągłego zamku" zaprezentowali mieszkańcy Owiesna. Nasi goście wspólnie z mieszkańcami przeszli trasą questu "O zamku w Owieśnie przez Templariuszy zbudowanym", uczyli się tańca średniowiecznego i strzelania z łuku, a także wzięli udział w warsztatach z robienia herbu.W sobotę przenieśliśmy się do Mościska. Mieszkańcy gmin Kłodzko i Świerzawa odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta i "Ostoję nad Młynówką". Gospodarstwo to należy do ogólnopolskiej sieci "Zagród edukacyjnych". O tym, jak przejść "Od społecznej aktywności do przedsiębiorczości" opowiedziała Edyta Mulka-Gonera, właścicielka obiektu.
Dzięki realizacji projektu pn. "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW" mieszkańcy gminy mają okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wyjazdach studyjnych. Na realizację przedsięwzięcia gmina Dzierżoniów pozyskała ponad 49 tys. zł. Wszystkie działania realizowane są z naszymi partnerami: gminą Kłodzko, gminą Świerzawa i Fundacją Ekologiczną "Zielona Akcja".
Głównym celem projektu jest wymiana wiedzy pomiędzy mieszkańcami gmin-partnerów, zwiększenie intensywności współpracy i integracji, a także poznanie dobrych praktyk wypracowanych w obszarze rozwoju przedsiębiorczości.
Źródło: Gmina Dzierżoniów
1 ; 134 ; Drukuj

DOŻYNKI GMINNE I WIEJSKIE
DOŻYNKI GMINNE W OWIEŚNIE - 26.08.2018
DOŻYNKI WIEJSKIE W MOŚCISKU - 02.09.2018


0 ; 126 ; Drukuj

PROJEKT - WIATY
Nowe miejsca rekreacyjno-turystyczne na mapie gminy
OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko" otrzymało dofinansowanie i zrealizowało kolejny projekt na terenie naszej gminy.
Projekt pn. "Budowa wiat rekreacyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w miejscowościach Mościsko, Ostroszowice i Nowizna" otrzymał wsparcie finansowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Wysokość dofinansowania to kwota 133 233 zł.; 1 ; 343 ; Drukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

5 ; 254 ; Drukuj

KRONIKA SPORTOWA
Szkolna Kronika Sportowa
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
rok szkolny 2017/2018

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w całym roku szkolnym uczestniczyli w 11 zawodach/turniejach sportowych w tym 4 szkolnych,
7 międzyszkolnych (gminnych, międzygminnych oraz międzypowiatowych), rywalizując w 9 dyscyplinach sportowych.
; 1 ; 317 ; Drukuj

DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
1 ; 212 ; Drukuj

PROJEKT - EDUKACJA DO STAROŚCI
0 ; 233 ; Drukuj

GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY
Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Ekologicznego

"OZE bliżej nas" to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Ekologicznego, który został zorganizowany dla uczniów szkół z terenu gminy. 6 czerwca w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w formie makiety przedstawiającej zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Do konkursu zostało zgłoszonych 19 prac. Autorzy wykazali się ogromną kreatywnością, stosując ciekawe techniki i rozwiązania. Zgłoszone makiety były często okazałymi formami przestrzennymi prezentującymi całe gospodarstwa zasilane różnorodnymi odnawialnymi źródłami energii (turbinami wiatrowymi, panelami fotowoltaicznymi, biomasą). Uczniowie zadbali o najdrobniejsze detale, takie jak elementy zieleni, zwierzęta gospodarskie, traktory itp.Laureatami konkursu zostali:
• I miejsce - Wiktoria Rybarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach,
• II miejsce - Zuzanna Złotnicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej,
• III miejsce ex aequo: Natalia Rąpała i Szymon Rąpała ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz Edyta Pindera z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia dla Natalii Sałackiej i Pauliny Sałackiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Mai Adamczyk ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.
; 2 ; 561 ; Drukuj

TURNIEJ SOŁECTW
„Turniej Sołectw"

Przedstawiciele miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów oraz nasi partnerzy z Mikroregionu Severo-Lanškrounsko walczyli w sobotę 2 czerwca o tytuł "Supersołectwa" podczas gminnego "Turnieju Sołectw". Impreza odbyła się na orliku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej.OGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"

; 3 ; 293 ; Drukuj

TAJEMNICE WZGÓRZ KIEŁCZYŃSKICH
Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich

Za nami XI edycja "Tajemnic Wzgórz Kiełczyńskich" - wydarzenia realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Impreza odbyła się w czwartek 24 maja 2018 r. na placu sportowo-rekreacyjnym w Książnicy i jak co roku przebiegała dwutorowo.
Na boisku w Książnicy rywalizowały ze sobą drużyny gminnych szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów zdobyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.

II miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, III miejsce - SP w Budzowie (filia Grodziszcze), IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach, a V - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie
; 7 ; 288 ; Drukuj

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY
Młodzieżowa Rada Gminy Dzierżoniów II kadencji wybrana

Znamy już wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Wybory młodych radnych odbyły się 17 maja. Ich kadencja potrwa trzy lata.
Swoje kandydatury do MRGD zgłosiło dwudziestu trzech mieszkańców naszej gminy. Głos na przyszłych radnych mogły oddać osoby mające od 12 do 18 lat i stale zamieszkujące dany okręg wyborczy.
Radni zostali wyłonieni w 4 okręgach:
I - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku obejmujący miejscowości Mościsko i Nowizna:
• Martyna Mudy
• Wiktoria Cicha
• Robert Janczewski
; 1 ; 257 ; Drukuj

WYCIECZKA DO CZECH
Wspólne poznawanie polsko-czeskiego pogranicza

Zakończyły się pierwsze działania zaplanowane w ramach projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza". Uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w 5-dniowej wycieczce do Czech (15.05 – 19.05.2018). Kilka dni później grupa czeskich uczniów gościła w gminie DzierżoniówOGLĄDAJ ZDJĘCIA W "GALERII ZDJĘĆ"


Podczas wyjazdu uczniowie z gminy Dzierżoniów odwiedzili m.in. "Ścieżkę w obłokach" w Dolni Morava i inne lokalne atrakcje turystyczne. Wzięli również udział w licznych zajęciach edukacyjnych i sportowych.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku reprezentowało 6 uczniów klasy III wraz z wychowawczynią p. Henryką Latacz; 0 ; 255 ; Drukuj

MENU GWNE
Strona gwna
Historia Mociska
Galeria zdj
Kalendarz Imprez
Rozkad PKP,BUSY
MOCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przysta Mocisko"
Ochrona Biornorodnoci
Grupa Odnowy Wsi
Rada Soecka
Ochotnicza Stra Poarna
LKS "DB" Mocisko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koo Gospody Domowych
Koo Gospody Wiejskich
Szkoa Podstawowa

Goci Online:
Mamy na Stronie: 11883 zdjcznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mocisko i stawy  Stawy Mocisko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - wito Niepodlegoci w gminie Mocisko  wito Niepodlegoci w gminie Mocisko

Zobacz:  - MOCISKO - Najpikniejsza Wie Dolnolska 2009
Wojewdztwo:     Dolnolskie
Powiat:               Dzieroniowski
Gmina:                Dzieroniw
Pooenie:           50 46' 51'' N
                          16 35' 20'' E


Liczba ludnoci:    ok 1132

Czytaj Wicej

Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnie
Nick:

Wiadomo:

Kod potwierdzajcy:


Wpisz kod potwierdzajcy:Robertbress
11/07/2020 19:32
Howdy! [url=http://mexica
nonlinepharmacies.
bid/]mexican pharmacies online[/url] viagra online mexican pharmacy <a href=http://mexica
nonlinepharmacies.
bid/>india pharmacy online</a>

Piwikov809
11/07/2020 17:36
Доброго вечера!!! преобразо
ватель. Десятки тысяч раз подтвержд
ает существов
ание успела зарекомен
довать с

XenKn
11/07/2020 17:00
[url=https://inter
vision.ua/ua/video
sposterejennya]в
деоспост
реження[/u
rl] является одним из основных составляю
щих элементов
компл

BADAYEASESK
11/07/2020 16:23
credit score scale http://creditscore
www.com/ what credit score for mortgage <a href="http://credit
scorewww.com/ ">equifax credit report free annual </a> what is credit score

PedroKix
11/07/2020 15:25
Hello there! [url=http://canadi
anonlinepharmacy.c
lub/]online mexican pharmacy[/url] usa online pharmacy</a>