ZAWODY PŁYWACKIE
Dodane przez admin dnia Czerwiec 26 2018 13:38:02
Jak ryby w wodzie


W piątek 27 kwietnia 2018 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się zawody pływackie uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów oraz gminy Stoszowice. Zawodnicy rywalizowali o puchar Wójta Gminy Stoszowice (uczniowie klas I-III) oraz o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów (uczniowie klas IV-VII).

Celem zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania, popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży gmin wiejskich oraz integracja poprzez rywalizację sportową uczniów szkół sąsiadujących gmin.
Organizatorami imprezy byli: Gmina Dzierżoniów, Gmina Stoszowice, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stoszowicach.
Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców poszczególnych konkurencji indywidualnych oraz klasyfikacji drużynowej. Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyli Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Jednocześnie pozostajemy pod ogromnym wrażeniem wysokich umiejętności pływackich wszystkich uczestników zawodów. Zapraszamy za rok.
Wyniki zawodów:


Tre rozszerzona
II ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ POSTAWOWYCH KLAS I-III
O PUCHAR WÓJTA GMINY STOSZOWICE AQUARIUS 2018,
"Jak ryby w wodzie-epizod drugi”

Konkurencja nr 1 wyławianie przedmiotów z dna brodzika -K

Klasa I
I miejsce PAULINA LACH (SP Tuszyn)
II miejsce WIKTORIA LACH (SP Tuszyn)
III miejsce WIKTORIA SZÓSTKA (SP Mościsko)

Konkurencja nr 2 wyławianie przedmiotów z dna brodzika -M

Klasa I
I miejsce WOJCIECH OLEKSA (SP Ostroszowice)
II miejsce MARCELI KAWIŃSKI(SP Mościsko)
III miejsce DANIEL KRÓLCZYK (SP Mościsko)


Konkurencja nr 3- 2 x12 m – styl dowolny –K

Klasa I
I miejsce MICHALINA ŻYGADŁO (SP Piława Dolna)
II miejsce ZOFIA WATRAS (SP Ostroszowice)
III miejsce OLIWIA TRELIŃSKA (SP Mościsko)

Konkurencja nr 4- 2 x12m –styl dowolny –M

Klasa I
I miejsce ANTONI SIENKIEWICZ (SP Piława Dolna)
II miejsce MARIUSZ GALIK (SP Ostroszowice)
II miejsce FILIP STAŃCZAK (SP Piława Dolna)

Konkurencja nr 5- 2 x12 m -styl dowolny –K

Klasa II
I miejsce WERONIKA RADZIŃSKA (SP Ostroszowice)
II miejsce ALEKSANDRA GALIK (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce MAJA SZYMKOWICZ (SP Budzówz filią w Grodziszczu)

Konkurencja nr 6 – 2 x12m - styl dowolny –M

Klasa II
I miejsce KAROL RUDNICKI (SP Piława Dolna)
II miejsce BARTOSZ JÓZEFIAK (SP Tuszyn)
III miejsce ADRIAN KUBIAK (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

Konkurencja nr 7- 2 x12m – styl dowolny –K

Klasa III
I miejsce JULIA JÓZEFIAK (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce ZUZANNA LEŚN (SP Budzów z filia w Grodziszczu)
III miejsce NATLIA KRUPA (SP Ostroszowice)

Konkurencją nr 8 - 2x12m –styl dowolny –M

Klasa III
I miejsce MARCEL BOESE (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce WIKTOR KOLEŚNIK (SP Ostroszowice)
III miejsce NIKODEM MARCYNIUK (SP Ostroszowice)

Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Stoszowice za zajęcie I miejsce
w punktacji drużynowej zdobyła Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu


IX ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ POSTAWOWYCH KLAS IV -VI
O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓWAQUARIUS 2018
,,Jak ryby w wodzie - epizod dziewiąty”

Konkurencja nr 1 – 25 m – styl dowolny K

Klasa IV
I miejsce NATALIA NALEWKA (SP Piława Dolna)
II miejsce ALEKSANDRA MAJKRZAK (SP Ostroszowice)
III miejsce MARIA TYNIÓW (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

Konkurencja nr 2 - 25m – styl dowolny M

Klasa IV
I miejsce ALEKSANDER MICEWICZ (SP Tuszyn)
II miejsce MATEUSZ SKURZYŃSKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce GRZEGORZ PINDERA (SP Piława Dolna)

Konkurencja nr 3 – 25 m – styl dowolny K

Klasa V
I miejsce WIKTORIA KOCOŃ (SP Ostroszowice)
II miejsce OLIWIA WIJASZKA (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce ANTONINA GENDASZ (SP Piława Dolna)

Konkurencja nr 4 - 25m – styl dowolny M

Klasa V
I miejsce MARCEL MACIEJEWSKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce MICHAŁ ROSIAK (SP Ostroszowice)
III miejsce SZYMON ZIELEŃ (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

Konkurencja nr 5 – 25 m – styl dowolny K

Klasa VI
I miejsce IGA KOSTAN (SP Ostroszowice)
II miejsce ZUZANNA ZŁOTNICKA (SP Piława Dolna)
III miejsce KLAUDIA OSTROWSKA (SP Piława Dolna)

Konkurencja nr 6 - 25m – styl dowolny M

Klasa VI
I miejsce WOJCIECH WOJEWÓDZKI (SP Ostroszowice)
II miejsce ALEKSANDER MARTEWICZ (SP Mościsko)
III miejsce MIKOLAJ ŁAZARCZYK (SP Ostroszowice)

Konkurencja nr 7 – 25 m – styl dowolny K

Klasa VII
I miejsce NATALIA ŚWIERCZYŃSKA (SP Ostroszowice)
II miejsce NATALIA CZYŻEWSKA (SP Budzów)

Konkurencja nr 8 – 25 m –styl dowolny M

Klasa VII
I miejsce CEZARY KAWECKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
II miejsce MATEUSZ ZARYCKI (SP Budzów z filią w Grodziszczu)
III miejsce PIOTR PALAC (SP Budzów z filią w Grodziszczu)

Konkurencja nr 9 – 4 x 25 m - sztafeta stylem dowolnym

I miejsce SP OSTROSZOWICE
II miejsce SP BUDZÓW Z FILIĄ W GRODZISZCZU
III miejsce SP PIŁAWA DOLNA
IV miejsce SP MOŚCISKO


Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów za zajęcie I miejsca
w punktacji drużynowej zdobyła Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
w Ostroszowicach


źródło: UG Dzierżoniów