WYCIECZKA DO CZECH
Dodane przez admin dnia Czerwiec 26 2018 13:46:35
Wsp├│lne poznawanie polsko-czeskiego pogranicza

Zako┼äczy┼éy si─Ö pierwsze dzia┼éania zaplanowane w ramach projektu "Aktywni przyjaciele z polsko-czeskiego pogranicza". Uczniowie gminnych szk├│┼é podstawowych wzi─Öli udzia┼é w 5-dniowej wycieczce do Czech (15.05 ÔÇô 19.05.2018). Kilka dni p├│┼║niej grupa czeskich uczni├│w go┼Ťci┼éa w gminie Dzier┼╝oni├│wOGL─äDAJ ZDJ─śCIA W "GALERII ZDJ─ś─ć"


Podczas wyjazdu uczniowie z gminy Dzierżoniów odwiedzili m.in. "Ścieżkę w obłokach" w Dolni Morava i inne lokalne atrakcje turystyczne. Wzięli również udział w licznych zajęciach edukacyjnych i sportowych.
Zesp├│┼é Szkolno-Przedszkolny w Mo┼Ťcisku reprezentowa┼éo 6 uczni├│w klasy III wraz z wychowawczyni─ů p. Henryk─ů Latacz
TreŠ rozszerzona
Z kolei nasi go┼Ťcie z Czech weszli na Wielk─ů Sow─Ö, przeszli tras─ů edukacyjn─ů w Podziemnym Mie┼Ťcie Os├│wka, odwiedzili wroc┼éawskie ZOO i poznali ofert─Ö wsi tematycznej Owiesna ("Wie┼Ť Okr─ůg┼éego Zamku"). Zmierzyli si─Ö r├│wnie┼╝ w naszej cyklicznej imprezie profilaktyczno-sportowej "Tajemnice Wzg├│rz Kie┼éczy┼äskich" i wzi─Öli udzia┼é w zaj─Öciach w dw├│ch gminnych szko┼éach: w Pi┼éawie Dolnej i w Tuszynie.
Projekt wsp├│┼éfinansowany jest ze ┼Ťrodk├│w EFRR oraz bud┼╝etu pa┼ästwa za po┼Ťrednictwem Euroregionu Glacensis.
Na realizację przedsięwzięcia gmina Dzierżoniów pozyskała ponad 18 tys. euro dofinansowania. Z kolei ponad 17 tys. euro na realizację bliźniaczego projektu otrzymali nasi czescy partnerzy ze Stowarzyszenia Mikroregion Severo-Lanskrounsko.
Projekty zak┼éadaj─ů zwi─Ökszenie intensywno┼Ťci wsp├│┼épracy i integracji transgranicznej poprzez ukazanie wypracowanych po obu stronach dobrych praktyk w zakresie m.in. wspierania inicjatyw oddolnych spo┼éeczno┼Ťci lokalnych. Realizacja zadania zapewni te┼╝ pog┼é─Öbienie wsp├│┼épracy polsko-czeskiej, poznanie wzajemnych kultur, historii i tradycji.

Źródło: UG Dzierżoniów