FESTIWAL SŁOIKÓW
Dodane przez admin dnia Pa╝dziernik 14 2019 13:51:58
Festiwal S┼éoik├│w w Mo┼Ťcisku

Warsztaty artystyczne, degustacja przetwor├│w i pyszne specja┼éy zamkni─Öte w s┼éoikach - to tylko cz─Ö┼Ť─ç atrakcji, jakie czeka┼éy na go┼Ťci "Festiwalu S┼éoik├│w". W sobot─Ö w Mo┼Ťcisku zaprezentowa┼éy si─Ö ko┼éa gospody┼ä wiejskich, stowarzyszenia i lokalni r─Ökodzielnicy z naszego regionu.
Tegoroczny festiwal po┼é─ůczony by┼é z "Prezentacjami R─Ökodzie┼éa Wsi Dolno┼Ťl─ůskiej" zorganizowanymi w ramach projektu "Ku┼║nia wiedzy i do┼Ťwiadcze┼ä w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu". Na realizacj─Ö przedsi─Öwzi─Öcia gmina Dzier┼╝oni├│w pozyska┼éa ┼Ťrodki z Krajowej Sieci Obszar├│w Wiejskich.


"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszar├│w Wiejskich: Europa inwestuj─ůca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarz─ůdzaj─ůca Programem Rozwoju Obszar├│w Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja wsp├│┼éfinansowana ze ┼Ťrodk├│w Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sie─ç Obszar├│w Wiejskich" Programu Rozwoju Obszar├│w Wiejskich na lata 2014-2020


ednym z elementów Festiwalu Słoików był konkurs na najpiękniejsze stoisko. Komisja konkursowa, w skład której weszli Zastępca Wójta Gminy Kłodzko Urszula Panterałka, Aleksandra Łuszczyńska z Urzędu Gminy Kłodzko i Andrzej Szczypka z gospodarstwa rolnego "Szczypiorki", miała za zadanie ocenić zarówno estetykę stoisk, jak i smaki poszczególnych konkursowych dań.
Po naradzie jury postanowi┼éo przyzna─ç pierwsze miejsce Mo┼Ťcisku, drugie miejsce - so┼éectwu Owiesno, a trzecie - so┼éectwu W┼é├│ki. Wyr├│┼╝nienie otrzyma┼éa delegacja so┼éectwa Jod┼éownik.

OGL─äDAJ ZDJ─śCIA W "GALERII ZDJ─ś─ć"