Dziś jest: 18.01.2022
   Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
*). Podążając za potrzebą wspierania inicjatyw obywatelskich, grupa aktywistów z naszej wsi powołała do życia w dniu 11 kwietnia 2008roku Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" , w skład którego weszli :

Monika Zielińska - prezes
Adrian Moczulski - wiceprezes
Anna Szczepaniak - sekretarz
Lidia Dudka - skarbnik
członkowie:
Edyta Mulka - Gonera
Anna Czuwara
Grzegorz Powązka
Krystyna Szmigielska
Anna Filozof
Bożena Sulewska
Marta Siekierka
Iwona Adamczyk
Ewa Matyasik
Marcin Pytel
Grzegorz Zieliński
Agnieszka Chorąży
Agnieszka Gadomska
Piotr Chrobak
Minkina Janusz Tom
Małgorzata Zielińska
Wioleta Bieniarz
Sebastian Gonera
Aneta Powązka


5 urodziny Stowarzyszenia „Przystań Mościsko”
Po 5 latach … 16 lutego 2013 r. Stowarzyszenie „Przystań Mościsko” obchodziło 5 urodziny. Uroczystość zgromadziła założycieli, członków stowarzyszenia, osoby wspierające , sponsorów. Zaproszonych gości w osobach Wójta Gminy Dzierżoniów p. Marka Chmielewskiego; z-cy wójta p. Jolanty Zarzeki; księdza proboszcza Zdzisława Pienio; dyrektor ZSzP w Mościsku p. Doroty Furtak oraz wszystkich obecnych ciepło powitał Grzegorz Powązka. Zaproszeni goście złożyli na ręce prezeski Stowarzyszenia p. Moniki Zielińskiej kwiaty, drobne upominki oraz serdeczne życzenia. Pani Edyta Mulka –Gonera, za pomocą prezentacji multimedialnej, przypomniała wszystko, to co zostało zrobione w naszej wsi przez 5 lat z udziałem Stowarzyszenia. Każdy z ciekawością oglądał zdjęcia i przypominał sobie wspólne prace mieszkańców, dzieci, dorosłych i seniorów, wspólne zabawy, imprezy, które przyczyniły się do zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu Mościska.
*). Hołdując zasadzie "sport to zdrowie" - przy Stowarzyszeniu "Przystań Mościsko" powstała sekcja aerobiku. 17 października 2008 roku odbyły się pierwsze zajęcia prowadzone przez panią Jolantę Pinderę - radną z Piławy Dolnej. Na zajęcia przybyło 16 kobiet, które dwa razy w tygodniu przychodzą na ćwiczenia

Grupa kobiet (niestety ani jeden pan) uczestniczy systematycznie w zajęciach ruchowych prowadzonych przez sympatyczną, młodą osóbkę Jolę Pinderę. Przedział wiekowy pań, które postanowiły zrzucić kilka kilogramów, poprawić swoją sylwetkę, a co najważniejsze swoją kondycję, jest zróżnicowany od 12- latek po panie w wieku 50+. Obok siebie ćwiczy wnuczka Kasia, mama Edyta i babcia Jadzia.

A oto , co same uczestniczki mówią o powodach, dla których postanowiły przychodzić na zajęcia:


" Uważamy, że aerobik jest koniecznie potrzebny. Mamy lepszą kondycję i humory. Godziny zajęć dopasowane do potrzeb, szczególnie dla pracujących. Instruktorka Jola wspaniale pełni swoją rolę, jest wesoła i wymagająca." - Dorota ( l. 39) i Aneta (l. 35)

"Uważam to za bardzo trafiony pomysł. Jest czas nie tylko wzmożonego wysiłku fizycznego, ale również możliwość spędzenia czasu wśród sympatycznych uczestniczek." - Leopolda (l. 42)

"Aerobik jest dla mnie bardzo przyjemną formą spędzenia wolnego czasu, w miłej atmosferze. Zajęcia są bardzo ciekawe i atrakcyjne, przy okazji pozwalają pozbyć się kalorii oraz poprawiają kondycję fizyczną. Dla mnie jest to relaks po długich godzinach spędzonych w pracy oraz odskocznią od obowiązków domowych." - Lidia (l. 34)

"Aerobik w naszej wsi jest bardzo trafionym pomysłem. Daje mi wiele radości i zadowolenia. Ćwiczenia, które wykonujemy dają odprężenie i pozytywne zmęczenie. Dodam jeszcze, że panuje tu bardzo przyjemna atmosfera. Spędzamy tu naprawdę fajnie czas. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia pomaga nam poprawić kondycję, co jest bardzo ważne zwłaszcza w okresie zimowym. Mimo zmęczenia nabieramy dużo siły i pozytywnej energii." - Jadzia

A co sądzi o tym, sama prowadząca pani Jolanta Pindera: "Pół żartem, pół serio zgodziłam się prowadzić aerobik w Mościsku. Stwierdziłam, że będzie to dla mnie silna motywacja do ćwiczeń, bo przecież, jako prowadząca nie mogę "szukać wymówek" na nieobecność. Ale atmosfera w Mościsku jest tak sympatyczna, że zawsze bardzo chętnie tu przyjeżdżam, by wymienić uśmiechy, odreagować od szarej rzeczywistości i spalić trochę kalorii, by na następny dzień bez wyrzutów sumienia zjeść kilka kostek czekolady. Pozdrawiam przy okazji wszystkie uczestniczki."

O zdanie zapytana została pomysłodawczyni i organizatorka aerobiku pani Edyta Mulka-Gonera: " Już od dawna nosiłam się z zamiarem zorganizowania zajęć ruchowych dla mieszkańców naszej miejscowości. O tym, że pomysł okazał się trafiony, świadczyć może fakt , że od 5 miesięcy na aerobik przychodzi około 20 pań. Ćwiczenia prowadzone są systematycznie dwa razy w tygodniu (poniedziałki i czwartki). Realizacja pomysłu stała się możliwa dzięki społecznemu zaangażowaniu mojej koleżanki - radnej z Piławy Dolnej , Joli Pindery. Chciałabym jej serdecznie podziękować za to, że znalazła czas i chęci przyjeżdżania i prowadzenia zajęć z naszą grupą."

Zachęcamy inne panie do czynnego udziału w naszych spotkaniach, tym bardziej, że zbliża się wiosna, robi się coraz cieplej i pojawiła się ciekawa propozycja zajęć ruchowych na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy.

*). Wychodząc na przeciw potrzebom dużej grupy emerytów Stowarzyszenie powołało Klub "Druga Młodośc 50 +" . W dniu 12 marca 2009roku odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie na które przybyło 25 osób. W przyjemnej atmosferze omówiono propozycje spotkań klubowiczów.

Program KLUBU SENIORA w Mościsku:

1. Spotkania towarzyskie np. Dzień Kobiet (inne różne okazje)
2. Troska o zdrowie i urodę, porady:
-dietyka
-pielęgniarki
-specjalisty medycyny konwencjonalnej
-fryzjerka
3. Ruch Fizyczny
- cwiczenia dostosowane do wieku
4. Co warto wiedziec, spotkania z :
-Wójtem Gminy Dzierżoniów
-radcą prawnym
5. Turystyka:
-wycieczki autokarowe, piesze i rowerowe
6. Kultura
-wyjazdy do kina, teatru, na koncerty Szkoy Muzycznej w Dzieroniowie
-tworzenie kronik
- nasza miejscowoc we wspomnieniach i zdjęciach
-śpiewanie znanych piosenek biesiadnych i nauka nowych
Stowarzyszenie „Przystań Mościsko” w 2009 roku pozyskało środki finansowe w wysokości:
12 060,00 zł

(dwanaście tysięcy sześćdziesiąt złotych)
w ramach projektów:

1. Otwarty Konkurs Ofert na Realizację Zadań Publicznych w zakresie nauki edukacji oświaty i wychowania – organizacja zajęć dla osób starszych. Projekt „Jak cudne są wspomnienia… seniorzy tworzą kroniki Mościska”. Pozyskano kwotę: 1950,00 zł
2. Otwarty Konkurs Ofert na Realizację Zadań Publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji – działania związane z integracja społeczności lokalnej. Projekt „Majówki nadszedł czas”. Pozyskano kwotę: 2100,00 zł Zakupiliśmy dwa namioty plenerowe, cztery stoły i osiem ławek na potrzeby organizowanych imprez plenerowych.
3. Otwarty Konkurs Ofert na Realizację Zadań Publicznych w zakresie ratownictwa i ochrony ludności. Projekt „Ciśnienie pod stałą kontrolą”. Pozyskano kwotę: 250,00 zł Zakupiliśmy ciśnieniomierz do Klubu „Druga Młodość 50+”.
4. Konkurs „Pożyteczne Wakacje 2009” ogłoszony przez Fundację Wspomagania w Warszawie. Projekt „Klub Kolorowej Rabatki”. Pozyskano kwotę: 3000,00 zł Zorganizowaliśmy w lipcu 2009 półkolonie dla dzieci.
5. Konkurs o dotację na realizację zadania publicznego pn – „Przedsięwzięcie promujące ideę Odnowy Wsi” ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Projekt „ Odnowa Wsi w Mościsku – wydanie ulotek promujących ideę odnowy wsi”. Pozyskano kwotę: 4760,00 zł Wydrukowaliśmy : kalendarze, pocztówki i foldery o naszej wsi.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom , które zawsze chętnie nas wspierają i wspomagają nasze działania dobrym słowem, czynem i nie tylko...
DZIĘKUJEMY

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie