Dziś jest: 19.06.2018
   Szkoła Podstawowa
Wycieczka edukacyjna do Straży Pożarnej i Policji … czyli edukacja empirycznaDnia 25 kwietnia 2013 r. uczniowie klas IV-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Spotkanie w straży pożarnej rozpoczęte zostało krótką pogadanką, która poświęcona była profilaktyce wszelkiego rodzaju zagrożeń z jakimi stykają się strażacy. Następnie uczniowie zaproszeni zostali do „centrum kierowania”, w którym to przyjmowane są telefony informujące o zagrożeniach. Po przedstawieniu próbnej symulacji przyjęcia zgłoszenia uczniowie zostali zaproszeni na koszary, gdzie strażacy spędzają tę łatwiejszą i przyjemniejszą formę swojej służby w przypadku, gdy nie muszą wyjeżdżać do pożaru lub innych zdarzeń czyli gdzie się szkolą , spożywają posiłki, doskonalą swoją sprawność fizyczną, regenerują siły.Następnie uczniowie weszli na wierzę , na której suszy się węże strażackie. Ostatnim, ale najciekawszym punktem wycieczki była prezentacja profesjonalnego, kompletnego ubioru w jakim strażacy wyjeżdżają do akcji oraz pokaz sprzętu „bojowego” jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna w Dzierżoniowie. Po zakończonej wycieczce uczniowie udali się w kierunku Komendy Powiatowej Policji. Spotkanie podobnie, jak w straży rozpoczęte zostało pogadanką/prezentacją, która poświęcona była „Postępowaniu w sprawach nieletnich wynikających z nich konsekwencji prawnych” oraz „Bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły”. Następnie uczniowie przeszli do miejsca , w którym znajduje się areszt czyli tzw. „dołek”. Biuro kryminalistyki, to kolejne miejsce, z którym zwiedzający zostali zapoznani. Na zakończenie uczniowie mogli wejść do prawdziwego radiowozu i zobaczyć jak jest wyposażony od wewnątrz.

Na zakończenie chciałbym Serdecznie Podziękować Panu Bartłomiejowi Zarzyckiemu z Powiatowej Straży Pożarnej oraz Panu Mariuszowi Furgale z Powiatowej Komendy Policji za poświęcenie swojego cennego czasu oraz możliwość przeżycia wspaniałej przygody.
opr. Grzegorz Różycki


Szkolny Konkurs Języka NiemieckiegoW dniach 16 i 17 kwietnia 2013 r. w ZSP w Mościsku odbył się Konkurs Języka Niemieckiego podzielony na dwie tury: dla klas młodszych 2-3 i klas starszych 4-6. Uczniowie, nie tylko reprezentanci poszczególnych klas, pełni zapału udzielali odpowiedzi na pytania o różnym stopniu trudności. Dzieci wykazały się świetną znajomością słownictwa jak również gramatyki niemieckiej. Znakomicie poradziły sobie z pisownią, a także z zadaniami sprawdzającymi umiejętność rozumienia ze słuchu.Tytuł Mistrza Języka Niemieckiego w kategorii klas młodszych zdobyła klasa 3 w składzie: Martyna Dąbrowska, Aleksander Wilk i Sylwia Ścisłowska. Najlepsi wśród klas starszych okazali się uczniowie klasy 6 reprezentowani przez Emilię Adamczyk, Rafała Ścisłowskiego i Julię Pytel.
Serdecznie gratulujemy!
Organizacją konkursu zajęła się nauczycielka języka niemieckiego Monika Koszko.,,Brąz” w powiecie dla uczennicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w MościskuUdany występ zanotowali uczniowie reprezentacji Gminy Dzierżoniów, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku w VIII OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POWIATU DZIERŻONIOSKIEGO W SKOKU WZWYŻ , które odbyły się 8 i 9 kwietnia na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Bielawie. Uczestnictwo do zawodów zgłosiło 9 szkół. Liczba uczniów, którzy podjęli zaproszenie i walczyli o medale sięgnęła ponad 160 osób w tym 73 dziewczęta i 84 chłopców. Gminę reprezentowało 6 uczniów: Małgorzata Dąbrowska, Julita Krzyżak, Natalia Kaczwińska, Krzysztof Dąbrowski, Karol Popielarz i Maciej Dudka. Największą niespodziankę sprawiła Małgorzata Dąbrowska zdobywając III miejsce uzyskując wysokość 115cm. Należy również uznać za sukces rezultat Karola Popielarza, który debiutując zajął VII miejsce wyrównując swój rekord życiowy. Należy podkreślić, że uczniowie nie mieli do dyspozycji profesjonalnego sprzętu jak to mają miejskie szkoły. Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów .Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki.

V WIELKANOCNY TURNIEJ w ,,RZUCANKĘ SIATKARSKĄ” MOŚCISKO 2013W Wielki Wtorek 26 marca 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz piąty WIELKANOCNY TURNIEJ w ,,RZUCANKĘ SIATKARSKĄ”. Celem organizacji zawodów była popularyzacja mini piłki siatkowej, kształtowanie nawyków aktywnego uczestnictwa w sporcie i rekreacji oraz propagowanie zasady „czystej gry”.


Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny mieszane: „ NIEŚMIERTELNE JAJKA”, „WIELKANOCNE JAJKA”, „ZABÓJCZE KRÓLIKI”, „BOMBOWE JAJA”. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegranych zostało sześć wyrównanych i emocjonujących meczy, w których o zwycięstwie decydowały przewagi dwupunktowe. Ostatecznie
I miejsce zajęły ,,BOMBOWE JAJA”
II miejsce ,,WIELKANOCNE JAJKA”
III miejsce ,,ZABÓJCZE KRÓLIKI”
IV miejsce „NIEŚMIERTELNE JAJKA”,

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, drużyny pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom turnieju SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za udział w zawodach i ZAPRASZAM za rok.

opr. Grzegorz Różycki

MISTRZEM ORTOGRAFII ZOSTAŁA ... - Ostroszowice 14.03.2013 r.
15 marca 2013r. w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach odbyła się XII edycja Międzygminnego Konkursu Ortograficznego klas trzecich. Wzięło w nim udział 17 uczniów z 10 szkół podstawowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Uczestnicy konkursu wyłonieni w eliminacjach gminnych i miejskich przyjechali do Ostroszowic wraz ze swoimi opiekunami by ubiegać się o laur Mistrza Ortografii. Uczniowie pisali dyktando, wyjaśniali zasady pisowni, rozwiązywali krzyżówkę wpisując do niej wyrazy zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni. Ponieważ rok 2013r. został ogłoszony m.in. "Rokiem Kopernikańskim" motywem przewodnim wszystkich zadań konkursowych była postać astronoma. Jury konkursu, w skład którego wchodzili opiekunowie uczniów, wyłoniło pięciu laureatów. Tegorocznym Mistrzem Ortografii została Martyna Dąbrowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku (opiekun Anna Filozof). Drugie miejsce zajęła Żaneta Działa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach (opiekun Alicja Najwer),trzecie miejsce przypadło Sebastianowi Rutowi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. Wyróżniono także Sylwię Ścisłowską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku oraz Ryszarda Chereźniaka ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie (opiekun Ewa Kowalczyk). Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci cenne nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Opiekunom uczniów za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Elżbieta Juziuk-Janicka nauczycielka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.
źródło UG
Gminny Konkurs Ortograficzny klas III – Ostroszowice 07.03.2013 r.


W tegorocznym Gminnym Konkursie Ortograficznym klas III, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku reprezentowały trzy uczennice: Martyna Dąbrowska, Katarzyna Mucha, Sylwia Ścisłowska.
Przy wielogodzinnym wsparciu wychowawcy – P. Anny Filozof, uczestniczki sumiennie przygotowywały się do zmagań ortograficznych. Powtarzały słówka, zakuwały regułki, pisały dyktanda. Mrówcza praca opłaciła się.


Sylwia Ścisłowska zdobyła I miejsce,
Martyna Dąbrowska II miejsce,
a Kasi Mucha niewiele brakowało, by znaleźć się w czołówce.
Wszystkim serdecznie gratulujemy !
Zdobywczynie I i II miejsca będą uczestniczyły w następnym etapie –
powiatowym.

Trzymamy kciuki !!!

NA SKRZYDŁACH PEGAZA ... - 28.02.2013


W dniu 28 lutego 2013 r. po raz 18-ty miłośnicy poezji spotkali się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku, na gminnym etapie konkursu „Pegazik”
Szkoły podstawowe reprezentowało po troje uczniów z klas IV-VI. Z Gimnazjum Gminnego gościliśmy trzy uczennice (chłopcy, a co z waszą wrażliwością na poetyckie słowo ? w przyszłym roku czekamy na męską reprezentację szkoły).
Występy recytatorskie oceniało jury w składzie:
1. Przewodnicząca: p. Krystyna Skowrońska (Inspektor do spraw szkolnictwa Gminy Dzierżoniów, polonista);
2. Członkini jury : p. Kazimiera Zielińska (emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Mościsku)
3. Członkini jury: p. Danuta Wiśniewska ( pracownik biblioteki Gminnej w Mościsku, absolwentka polonistyki i bibliotekoznawstwa)


Po długich i burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:
W kategorii szkół podstawowych:
Ex aequo I miejsce:
Julia Pytel – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku
Paweł Fijak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach
II miejsce - Marta Wszół – Szkoła Podstawowa w Tuszynie
III miejsce – Karolina Okienko – Szkoła Podstawowa w Tuszynie
W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce - Milena Masłowska Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie
Wyróżnienia otrzymała: Antonina Olewińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej
Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów.
Zdobywcy I miejsc będą reprezentować gminę w eliminacjach powiatowych – już w marcu.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w zmaganiach powiatowych.

III Walentynkowy Turniej Par Piłkarskich - 14.02.2013Dnia 14 lutego 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz trzeci WALENTYKOWY TURNIEJ „PAR PIŁKARSKICH”. Celem organizacji zawodów była integracja uczniów klas IV-VI, spędzenie „Walentynek” aktywnie z pożytkiem dla własnego zdrowia oraz popularyzacja gry w mini halową piłkę nożną.
W turnieju wzięło udział 8 par/drużyn: „DESZCZ ZŁAMANYCH SERC”, „ZŁAMANE SERCA”, „WALENTYNKI WOLĄ TYNKI”, „GROŹNE AMORY”, „CZERWONE SERCA”, „WALENTYNKOWE SERCA”, „KAMIENNE SERCA”, „SERDUSZKA”.

W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywane były w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt, za remis 2 pkt, za przegrane spotkanie 1 pkt. W sumie w fazie grupowej odbyło się 12 meczy (2 x 3 min). Po fazie grupowej rozegrany został mecz o VII miejsce między drużynami, które zajęły IV miejsce w grupach, następnie mecz o V miejsce między drużynami, które zajęły III miejsca w grupach. Ostatnie dwa mecze turnieju to finał pocieszenia, czyli mecz o III miejsce i oczywiście finał, który był bardzo wyrównany i emocjonujący do końca gdyż o ostatecznym wyniku zadecydowała dopiero seria rzutów karnych.
Ostatecznie I miejsce zajęły „DESZCZ ZŁAMANYCH SERC”;
II miejsce „ZŁAMANE SERCA”
III miejsce „SERDUSZKA”
IV miejsce „CZERWONE SERCA”
V miejsce „WALENTYNKOWE SERCA”
VI miejsce „GROŹNE AMORY”
VII miejsce „KAMIENNE SERCA”
VIII miejsce „WALENTYNKI WOLĄ TYNKI”

„Królową strzelców” III WALENTYNKOWEGO TURNIEJ PAR PIŁKARSKICH została Natalia Kaczwińska (2 bramki), natomiast „królem strzelców” Jakub Pisarewicz (8 bramek).
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek w postaci czekolady i batonów. Wszystkim zawodnikom turnieju

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za udział w zawodach i ZAPRASZAMY za rok !!!!

Grzegorz Różycki


Zima wierszem malowana - Ostroszowice 25.01.2013 r. …


W dniu 25 stycznia 2013 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach odbyło się III sopotkanie międzyprzedszkolne "Zima wierszem malowana".
Z naszego przedszkola wytypowano dwoje dzieci: Natalię Sałacką i Francesco Ruberto. Wiersz "Zima" Witolda Zechentera miała zaprezentować Natalka, ale zachorowała; natomiast Francesco deklamował wiersz "Bałwan"
Pięknego bałwana
ulepiły dzieci;
ma czarne guziki
i biały żakiecik.
W ręku trzyma miotłę,
garnek ma na głowie.
Może nam zimową
bajeczkę opowie.


Wszystkie dzieci pięknie przedstawiały swoje wiersze; rozwiązywały zagadki o zimie; układały puzzle o tematyce zimowej i malowały białą farbą na czarnych kartkach "zimowe pejzaże". Wspólnie nauczyły się, na pamięć, wiersza o bałwanku. Na zakończenie spotkania dzieci zostały poczęstowane słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców z ZSzP w Ostroszowicach.
Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu dostały jednakowe prezenty książkowe i czekoladę.
Spotkanie bardzo się udało - czekamy z utęsknieniem już na przyszły rok - IV spotkanie !
opr.
Izabela Dratwa

PODZIĘKOWANIE …


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku składa serdeczne podziękowania mieszkańcom Mościska, którzy okazali gorące serca i zrozumienie dla potrzeb placówki i w dniu 11 stycznia 2013 r. uczestniczyli w pracy społecznej na rzecz szkoły. Są to panowie:
1. Będkowski Sławomir
2. Grzywiński Grzegorz
3. Grzywiński Zbigniew
4. Pochłopeń Krzysztof
5. Siekierka Marcin
6. Witomski Marcin
7, Krzyżak Robert
8. Wieczorek PawełXXI FINAŁ WOŚP w Mościsku …

Uczniowie klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku z wychowawcą, w dniu 13 stycznia 2013 r. uczestniczyli w zbiórce na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tegoroczna zebrana suma to: 1519,71 zł; 1,96 euro, 101 koron czeskich.
Wolontariusze WOŚP dziękują wszystkim ludziom dobrego serca.

IV Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego - 18.12.2012Dnia 18 grudnia 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz czwarty GWIAZDKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. W turnieju wzięło udział 13 uczniów ( 3 dziewczęta, 10 chłopców). Turniej rozgrywany był w 2 kategoriach : ~gra pojedyncza – dziewczęta ~gra pojedyncza – chłopcy Gry pojedyncze dziewcząt rozgrywana była systemem ,,każdy z każdym” , gry pojedyncze chłopców systemem pucharowym.
W kategorii ,,Gra pojedyncza – dziewczęta” odbyły się 3 mecze. Ostatecznie
I miejsce zajęła Weronika Gadomska – kl. V
II miejsce Martyna Dąbrowska – kl. III
III miejsce Katarzyna Mucha – kl. III
W kategorii ,,Gra pojedyncza – chłopcy” odbyło się 10 meczy. Ostatecznie
I miejsce zajął Krzysztof Dąbrowski – kl. V
II miejsce Aleksander Wilk – kl. III
III miejsce Kamil Mudy – kl. VI
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim zawodnikom turnieju
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za udział w zawodach i ZAPRASZAM za rok !!!!

Grzegorz Różycki

IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja - 04.12.2012

Dnia 4 grudnia 2012r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz czwarty MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA. Celem organizacji zawodów była popularyzacja unihokeja, integracja uczniów klas IV-VI oraz propagowanie zasady ,,czystej gry”. W turnieju wzięły udział 5 drużyn ,,ŚNIEŻKI” , ,,MIKOŁAJE BEZ CZAPEK”, „WESOŁE MIKOŁAJKI”, „ JAJA MIKOŁAJA”.
Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”, za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3pkt., za remis 1 pkt., za przegrane spotkanie 0 pkt. W sumie rozegrano 5 meczy 2 x 5min. Poziom umiejętności drużyn był wyrównany, nie brakowało emocji, o ostatecznym wyniku decydowały bramki strzelane w ostatnich sekundach .
Ostatecznie drużyny zajęły:
I miejsce ,, WESOŁE MIKOŁAJEK” (7pkt)
II miejsce ,,MIKOŁAJE BEZ CZAPEK” (4pkt)
III miejsce ,,JAJA MIKOŁAJA” (3pkt)
IV miejsce „ ŚNIEŻKI” (3pkt)

Królem strzelców IV MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU W UNIHOKEJA wśród dziewcząt została Gabriela Grzywińska ( 4 bramki), chłopców Dawid Orszulak, Adrian Chrobak, Aleksander Wilk po (5 bramek).
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali symbolicznego słodkiego mikołaja, drużyny pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczestnikom turnieju
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za udział w zawodach i ZAPRASZAM za rok.

Grzegorz RóżyckiIII Jesienny Turniej w Chińską Piłkę Nożną - 22.11.2012

W czwartek 22 listopada 2012 r. w ZSzP w Mościsku odbył się już po raz trzeci JESIENNY TURNIEJ w ,,CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” . Celem organizacji zawodów było umożliwienie uczniom uświadomienia sobie swoich mocnych stron i uczenie się ich rozpatrywania oraz propagowanie zasady „czystej gry” we współzawodnictwie. W turnieju wzięły udział 2 drużyny dziewcząt: ,,MAŁE KRASNALE” i „ROBOCZYWE JABŁKA” oraz 4 drużyny chłopców: ,,ŁYSE LIŚCIE”, ,,OPADAJĄCE LIŚCIE”, ,,DZIWNE KRZAKI” i „POWSTANIE LISTOPADOWE”.

W kategorii dziewcząt odbył się 1 mecz 4 x 5min. Poziom umiejętności dziewcząt był bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydowała bramka strzelona w ostatniej minucie meczu. Ostatecznie I miejsce zajęły ,,MAŁE KRASNALE”;

W kategorii chłopców odbyło się 6 meczy 2 x 5min.
ŁYSE LIŚCIE 4 - OPADAJĄCE LIŚCIE 3
DZIWNE KRZAKI 2 - POWSTANIE LISTOPADOWE 4
ŁYSE LIŚCIE 2 - POWSTANIE LISTOPADOWE 2
OPADAJĄCE LIŚCIE 1 - DZIWNE KRZAKI 1
ŁYSE LIŚCIE 0 - DZIWNE KRZAKI 5
OPADAJĄCE LIŚCIE 0 - POWSTANIE LISTOPADOWE 2

Ostatecznie I miejsce ,,POWSTANIE LISTOPADOWE” (7 pkt);
II miejsce ,,DZIWNE KRZAKI ” (4 pkt);
III miejsce ,,ŁYSE LIŚCIE ” (4 pkt);
IV miejsce „OPADAJĄCE LIŚCIE (1pkt).

Królem strzelców w III JESIENNYM TURNIEJU ,,W CHIŃSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ” zostali:
w kategorii dziewcząt Małgorzata Dąbrowska (4 bramki) ,
w kategorii chłopców Szymon Grzywiński ( 6 bramek).
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz słodki upominek .

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za udział w zawodach i ZAPRASZAM za rok!!!
Grzegorz Różycki

Gminny Konkurs Recytatorski Klas I-III 19.11.2012 r.

W dniu 19 listopada 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas III pod hasłem „ Moja Rodzina”. Każdą szkołę Gminy Dzierżoniów reprezentowało 3 uczniów. Jury w składzie: Grzegorz Domagała – dyrektor Biblioteki Gminnej w Mościsku; ks. Zdzisław Pienio oraz p. Kazimiera Zielińska – emerytowana nauczycielka - wyłonili 3 finalistów.
I miejsce w kategorii klas I – Kamil Kasztelan z ZSP z Piławy Dolnej
I miejsce w kategorii klas II – Karol Wszół z SP w Tuszynie
I miejsce w kategorii klas III – Sylwia Ścisłowska z ZSP w Mościsku

W/w uczniowie będą reprezentować Gminę Dzierżoniów na Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 29 listopada 2012 r. w Kinie MOKiS w Bielawie.Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
Absolwenci Szkoły Podstawowej w Mościsku 2011/2012 - 29 czerwca 2012 r.
1. Chorąży Kacper
2. Chorążyczewski Jakub
3. Chrobak Dawid
4. Duda Emilia
5. Dudka Kacper
6. Dziadak Marlena
7. Gadomski Wiktor
8. Horoszkiewicz Agata
9. Martewicz Marcin
10. Moczulski Krystian
11. Piętka Marta
12. Sawko Piotr
13. Świstak Dawid
14. Wojcieczowska Emilia
15. Zielińska KarolinaPostaw na rodzinę … wielopokoleniową - 15.06.2012
15 czerwca 2012 r. odbyło się w Mościsku „Święto Rodziny”. Tegoroczna uroczystość zorganizowana została w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” i przyjęła formę „Festynu Trzech Pokoleń”. Na boisku miejscowej szkoły spotkali się razem dziadkowie, rodzice i dzieci z I i II grupy przedszkolnej. Przybyłych gości serdecznie powitała dyrektor ZSzP w Mościsku p. Dorota Furtak życząc wszystkim wesołej zabawy. Impreza rozpoczęła się od zabaw integracyjnych przy muzyce. Okazało się, że muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale też łączy pokolenia. Miło było patrzeć, jak bawią się wspólnie z dziećmi ich rodzice i dziadkowie. Profesjonalną oprawę muzyczną przygotował na ten dzień p. Krzysztof Walczak. Pomysłodawcą festynu była p. Henryka Latacz (wychowawca gr. II przedszkolnej), która przygotowała całą logistykę. W czasie imprezy były organizowane różne konkurencje rodzinne m. in.: „skaczące rodzinki”, „kangurki”, „przeciąganie liny”, „kto szybciej”. Przedstawiciele rodzin ambitnie walczyli o zwycięstwo. W przerwach wszyscy mieli okazję skorzystać z poczęstunku: pyszne ciasta i kiełbaski wybornie smakowały na świeżym powietrzu. Uroczystość umilały występy naszych milusińskich. Cele festynu zostały osiągnięte. Było miło, wesoło, a przede wszystkim rodzinnie. Koordynator składa serdeczne podziękowania sponsorom: państwu I. M. Rydzom za przepiękne roślinki, którymi zostały obdarowane wszystkie rodziny. Państwu W. M. Dysiewiczom za ufundowanie nagród. Osobne wyrazy wdzięczności koordynator składa paniom Henryce Słowińskiej i Danucie Martowłos za ogromny wkład w organizację całego przedsięwzięcia. Fundusze wykorzystane na imprezie pochodziły z puli gminnych w ramach Kampanii.
>> GALERIA <<

opr. Henryka Latacz
***********************************************


W Dniu Dziecka … - Mościsko
…w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku, chociaż czerwcowy deszczyk nie pozwolił na imprezowanie na wolnym powietrzu, nie zabrakło atrakcji i uśmiechów na buziach… Na początek – wszystkie klasy od I do VI, wystąpiły w ambitnym repertuarze na Festiwalu Piosenki Niemieckiej. Aby uczestnicy mogli przedostać się na scenę, gospodarze klas musieli zgłosić się na casting – takie prawa panują w artystycznym świecie. W rytm wyliczanki „Aniołek , fiołek…”, zgrabnie przeskakując przez skakankę, zdobywali prawo do wkroczenia z klasą na scenę. Dla uspokojenia nerwów i złagodzenia tremy, na wiolonczeli pięknie zagrał uczeń kl. III Krystian Nowicki. A potem już rozpoczęła się ostra konkurencja … Dzieci przygotowane przez nauczycieli języka niemieckiego – p. Monikę Koszko i p. Jarosława Pawlaczka – wykazały się rzetelną znajomością tekstów, melodii, nie zabrakło też akcentów choreograficznych i drobnych rekwizytów. Poziom prezentacji był wyrównany, toteż wszystkie zespoły klasowe zajęły wyłącznie zaszczytne I miejsca ! W dalszym ciągu spotkania p. Monika Koszko przeprowadziła turniej wiedzy ogólnej z udziałem drużyn z klas III- VI.
Po przerwie i zmianie strojów na sportowe, rozpoczęło się Mini Euro 2012. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: klasa I-III i klasa IV-VI. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3 pkt., za remis 2 pkt., za udział w meczu 1pkt. W sumie odbyło się 6 meczy 2 x 5min.
Jako pierwsi zawody rozpoczęli uczniowie klas I-III.
Po wyrównanych i emocjonujących meczach klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiła się następująco:
I miejsce ,,Polska” (6 pkt)
II miejsce ,,Niemcy” (4 pkt)
III miejsce ,,Grecja” (2 pkt)
,,Królową / Królem Strzelców” została Natalia Kaczwińska i Aleksander Martewicz.

Następnie do gry przystąpili uczniowie klas IV-VI. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawiła się następująco:
I miejsce ,,Polska” (6 pkt)
II miejsce ,,Hiszpania” (4 pkt)
III miejsce ,,Portugalia” (2 pkt)
,,Królową/Królem Strzelców” została Karolina Zielińska i Kacper Dudka.
Po rywalizacji drużynowej odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowego Pucharu Dyrektor ZSzP w Mościsku dla drużyn, które zajęły I miejsce oraz pamiątkowych dyplomów dla wszystkich drużyn.
Emocji nie brakowało, ale kibicowanie przebiegało bez ekscesów, w kulturalnej atmosferze. Zajęcia sportowe prowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Grzegorz Różycki z pomocą wychowawców klas.
Oprawę plastyczną stanowiły prace uczniów przygotowane na konkurs w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Ze środków tego programu zakupiono słodycze dla uczestników konkursów i materiały dekoracyjne.
Miły Sponsor osłodził całość lodami barwiącymi nawet najbardziej nieposkromione języki!
Dyrektor placówki serdecznie dziękuje za coroczne sponsorowanie Dnia Dziecka państwu Małgorzacie i Markowi Sotom z Mościska
Koordynatorami imprezy były: p. Krystyna Chrostowska i p. Monika Koszko.
>> GALERIA <<

opr. Krystyna Chrostowska
Grzegorz Różycki
***********************************************


Mini olimpiada sportowa dla przedszkolaków - Mościsko 29maja 2012r
>> GALERIA <<

„Żeby zdrowym być na duchu, dbaj by ciało było w ruchu” – tak brzmiało hasło przewodnie mini olimpiady sportowej zorganizowanej przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mościsku w dniu 29 maja 2012 r. Całość odbywała się w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.
Na terenie przy miejscowych stawach zjawili się „zerówiacy” z całej gminy Dzierżoniów wraz ze swoimi nauczycielami i opiekunami. Młodych sportowców powitała dyrektor ZSzP w Mościsku p. Dorota Furtak, życząc im sukcesów i dobrej zabawy. Po krótkiej rozgrzewce dzieci rozpoczęły rywalizację wykazując się przy tym dużą zwinnością, szybkością, a co najważniejsze walką fair play. W przerwach między poszczególnymi konkurencjami, każda grupa prezentowała piosenki o tematyce prozdrowotnej. Wszyscy zostali zwycięzcami otrzymując w nagrodę dyplomy i upominki.
Poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek i słodkości po intensywnych ćwiczeniach i na łonie natury, smakował wyśmienicie. Zabawy integracyjne i pamiątkowe zdjęcia zakończyły całą imprezę. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie za rok.
Koordynator całego przedsięwzięcia składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w jego przygotowaniu. Osobne wyrazy wdzięczności kierujemy do pana Grzegorza Tkacza, - sponsora imprezy (prezenty – nagrody).
Środki finansowe wykorzystane podczas imprezy (poczęstunek) pochodziły z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Koordynator: Henryka Latacz
***********************************************


„Złoto” dla młodych lekkoatletów z ZSzP w Mościsku
Dnia 25 maja 2012 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku mieli okazję uczestniczyć po raz piąty imprezie pn. „Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich”. Zawody odbywały się w ramach ogólnopolskiej kampanii„Zachowaj Trzeźwy Umysł”, a dyscypliną w której rywalizowali uczestnicy był DRUŻYNOWY WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY GMINY DZIERŻONIÓW
Na boisku sportowym drużyny czterech szkół podstawowych Gminy Dzierżoniów i szkoły podstawowej w Grodziszczu rywalizowały o puchar w pięciu konkurencjach typowo lekkoatletycznych. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Uczniowie zachowując zasadę „fair play” walczyli o cenne punkty do końca ostatniej konkurencji. Nasza reprezentacja w składzie: Małgorzata Dąbrowska, Krzysztof .Dąbrowski, Julia Pytel, Adrian Chrobak, Marta Piętka, Kacper Dudka po emocjonującym do ostatnich metrów „sztafetowym biegu po kopercie” po raz kolejny pokazała, że należy walczyć do ostatnich metrów i ostatecznie zajęła I miejsce.

W poszczególnych konkurencjach wyniki prezentują się następująco

„Sztafetowy bieg wahadłowy”
I miejsce – ZSzP Mościsko
II miejsce – SzP Tuszyn
III miejsce – PSzP Grodziszcze
IV miejsce – ZSzP Ostroszowice
V miejsce - ZSzP Piława Dolna

„Rzut piłką lekarską 2kg przodem”
I miejsce – SzP Tuszyn
II miejsce – ZSzP Mościsko
III miejsce – ZSzP Piława Dolna
IV miejsce – ZSzP Ostroszowice
V miejsce - PSzP Grodziszcze

„Skoki obunóż w dal z miejsca”
I miejsce – ZSzP Mościsko
II miejsce – SzP Tuszyn
III miejsce – ZSzP Piława Dolna
IV miejsce – ZSzP Ostroszowice
V miejsce - PSzP Grodziszcze

„Rzut piłką lekarską 2kg tyłem”
I miejsce – SzP Tuszyn
II miejsce – ZSzP Mościsko
III miejsce – ZSzP Ostroszowice
IV miejsce – PSzP Grodziszcze
V miejsce - ZSzP Piława Dolna

„Sztafetowy bieg po kopercie”
I miejsce – ZSzP Mościsko
II miejsce – PSzP Grodziszcze
III miejsce – ZSzP Ostroszowice
IV miejsce – SzP Tuszyn
V miejsce - ZSzP Piława Dolna
Po zakończeniu części sportowej Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Pan Grzegorz Powązka wręczył uroczyście puchary wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach. Młodym lekkoatletom gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

opr. Grzegorz Różycki
***********************************************


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mościsku składa serdecznie podziękowania Panu Grzegorzowi Powązce za bezpłatne udostępnienie sprzętu i wykonanie prac na terenie „zielonym” placówki oraz Panu Kapuścińskiemu za bezpłatne przekazanie ziemi.


dyrektor ZSzP w Mościsku
Dorota Furtak
***********************************************


III BIEGI SZTAFETOWE SZKÓŁ PODSTWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERZONIÓW MOŚCISKO 2012

W słoneczny wtorek 24 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbyły się już po raz trzeci BIEGI SZTAFETOWE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY DZIERŻONIÓW. Organizatorami zawodów były Gmina Dzierżoniów i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku. Celem organizacji zawodów było upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego.
Otwarcia zawodów dokonała dyrektor placówki Dorota Furtak życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i zachowania zasady „fair play”.
Na szkolnej bieżni zawodnicy z czterech szkół podstawowych gminy Dzierżoniów walczyli o zwycięstwo. W sportowe szranki stanęły klasy IV, V i VI. W poszczególnych kategoriach wyniki prezentują się następująco:

Sztafeta 4 x 100 m (klasy IV):
I miejsce – ZSzP Mościsko
II miejsce – SP Tuszyn
III miejsce – ZSzP Piława Dolna
IV miejsce – ZSzP Ostroszowice

Sztafeta 4 x 200 m (klasy V):
I miejsce – SP Tuszyn
II miejsce – ZSzP Piława Dolna
III miejsce – ZSzP Ostroszowice
IV miejsce – ZSzP Mościsko

Sztafeta 4 x 400 m (klasy VI):
I miejsce – ZSzP Mościsko
II miejsce – ZSzP Ostroszowice
III miejsce – SP Tuszyn
IV miejsce – ZSzP Piława Dolna

Sztafeta drużynowa 6 x 200 m:
I miejsce – ZSzP Mościsko
II miejsce – ZSzP Tuszyn
III miejsce – ZSzP Ostroszowice
IV miejsce – ZSzP Piława Dolna

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku (9 pkt.)
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuszynie (8 pkt.)
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach (4 pkt.)
IV miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilawie Dolnej (3 pkt.)

Na zakończenie zawodów wręczono medale i dyplomy oraz pamiątkowe puchary. Dziękujemy serdecznie Wójtowi Gminy Dzierżoniów za objęcie zawodów swoim patronatem oraz ufundowanie pucharów. Koordynatorem i pomysłodawcą zawodów był nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Grzegorz Różycki.
Zapraszamy serdecznie za rok !!!
>> GALERIA <<

opr. Grzegorz Różycki
***********************************************


MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

2 maja
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, to święto obchodzone w naszym kraju od 2004 r. - wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r.
Świętujemy je między 1 maja – Świętem Pracy, a 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. W latach Polski Ludowej właśnie w tym dniu zdejmowano, po 1 maja flagi państwowe, aby nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze komunistyczne Święta Konstytucji 3 Maja.
Zwyczajem świętowania Dnia Flagi w Polsce jest przywiązanie Flagi RP do drzewca. Święto to upamiętnia zawieszenie biało- czerwonej flagi przez żołnierzy polskich na kolumnie w Berlinie w 1945 r.
„Flaga”
2 maja.
Wojna trwa.
Ktoś zawiesił flagę
na kolumnie niemieckiej.
Faluje biało – czerwona na wietrze.
Symbol nieugiętej Polski.
Dzień Flagi
dziś piękny.
Kiedyś nieistniejący.
Tymczasem Flaga
jest symbolem wolności,
ciężkiej walki i odzyskanej godności.
Autor: Agata Horoszkiewicz
uczennica VI klasy SP w Mościsku
„Witaj maj, trzeci maj…”
Konstytucja 3 Maja uchwalona 3 maja 1791 – ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świeci nowoczesną spisaną konstytucją, w której zawarte zostały hasła i idee europejskiego oświecenia, prawa do wolności, nietykalności osobistej, wolności wyznania i wpływanie na funkcjonowanie państwa przez głosowanie na sejmach większością. Konstytucja nie przyniosła ocalenia Rzeczpospolitej, obowiązywała tylko przez rok, została obalona przez armię rosyjską wraz z konfederacją targowicką w wyniku przegranej wojny polsko – rosyjskiej. Jednak jest to bardzo ważne osiągnięcie Polaków w tworzeniu postępowego prawa i myśli politycznej Europy. Pamiętając o ważnych historycznych wydarzeniach naszego państwa, uczniowie klas IV-VI z nauczycielem historii p. Marią Mokrzycką w dniu 2 maja 2012 r. przygotowali uroczysty apel.***********************************************


,,Złoto” i ,,Brąz” w powiecie dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku

Dnia 20 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Bielawie odbył się POWIATOWY MITYNG SPRINTERSKI O PUCHAR STAROSTY DZIERŻONIOWSKIEGO. Zawody rozegrane zostały w 2-ch konkurencjach: biegi na 60 m i bieg sztafetowy 6 x120m.. Uczestnictwo do zawodów zgłosiło 7 szkół w tym reprezentacja Gminy Dzierżoniów uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.
Jako pierwsza rywalizację w biegach sprinterskich rozpoczęła Małgorzata Dąbrowska, która dwa biegi eliminacyjne i półfinał ,,przeszła jak burza” i bieg finałowy był tylko formalnością do zdobycia I miejsca w roczniku 2001. Następnie do rywalizacji przystąpił Krzysztof Dąbrowski, który zajął wysokie V miejsce w roczniku 2001, przegrywając dopiero w biegu półfinałowym. Również na V miejscu zakończył zawody Jakub Dudka rocznik 2000, który podobnie jak jego młodszy kolega przegrał dopiero w półfinale.
Za sukces można również uznać starty pozostałych uczniów Aleksandry Pożar, Emilii Wojciechowskiej i Wiktora Gadomskiego, którzy mimo że przegrali w eliminacjach pokazali wolę walki i hart ducha.
Na zakończenie części sportowej odbył się najbardziej oczekiwany przez naszych uczniów bieg sztafetowy 6 x120m. Nasza reprezentacja w składzie: M. Dąbrowska, K. Dąbrowski, A. Pożar, J. Dudka, E. Wojciechowska, W. Gadomski po emocjonującym do ostatnich metrów biegu po raz kolejny pokazała, że należy walczyć do ostatnich metrów i ostatecznie zajęła wysokie III miejsce na siedem startujących sztafet.
Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja drużynowa, w której to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku zajął III miejsce.
Na zakończenie mityngu odbyła się uroczysta dekoracja. Zawodniczki i zawodnicy którzy zajęli miejsca od I-III w biegach na 60 m otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, sztafety z miejsc I -III pamiątkowe medale i dyplomy, a reprezentacje szkoły za miejsca I-III w klasyfikacji drużynowej pamiątkowe Puchary Starosty Dzierżoniowskiego.
Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów.
>> GALERIA <<

opr. Grzegorz Różycki
***********************************************


IV WIELKANOCNY TURNIEJ w,, RZUCANKĘ SIATKARSKĄ” MOŚCISKO 2012
W czwartek 12 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się już po raz czwarty WIELKANOCNY TURNIEJ w ,,RZUCANKĘ SIATKARSKĄ”. Celem organizacji zawodów była popularyzacja mini piłki siatkowej, kształtowanie nawyków aktywnego uczestnictwa w sporcie i rekreacji oraz propagowanie zasady „czystej gry”.
W kategorii dziewcząt udział zgłosiły 2 drużyny: ,,WYSTRZAŁOWE KURCZAKI” i ,,KURCZAKI”, a w kategorii chłopców 3 drużyny: ,,WIELKANOCNE ZAJĄCE”, ,,WIELKANOCNE JAJKA” i ,,SZCZĘŚLIWE ZAJĄCZKI”.
W kategorii dziewcząt odbył się jeden , bardzo emocjonujący i wyrównany mecz, który zakończył się zwycięstwem ,,WYSTRZAŁOWYCH KURCZAKÓW”, które tym samym zajęły I miejsce.
W kategorii chłopców odbyły się 3 mecze. Ostatecznie
I miejsce ,,WIELKANOCNE ZAJĄCE” (4pkt)
II miejsce ,,WIELKANOCNE JAJKA” (3pkt)
III miejsce ,,SZCZĘŚLIWE ZAJĄCZKI” (2pkt)
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, drużyny pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom turnieju SERDECZNIE DZIĘKUJĘ za udział w zawodach i ZAPRASZAM za rok.
>> GALERIA <<

opr. Grzegorz Różycki
***********************************************


Sezon kolarski 2012 rozpoczęty

31 marca, w sobotę na ulicach Dzierżoniowa odbyło się Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „BOXMET Dzierżoniów 2012”
Trasa wyścigu przebiegała ulicami: Świdnicką (start-meta), Kościuszki, Krasickiego i Pocztową. Na starcie w Dzierżoniowie stawiło się kilkaset zawodniczek i zawodników, wśród nich najlepsze grupy zawodowe z Polski, a także kolarze spoza naszego kraju: z Litwy i Czech.
Nie zabrakło również zawodników i zawodniczek z Dzierżoniowa z klubu „Atom Boxmet”, dawne „Ogniwo” - wicemistrza Dolnego Śląska w kolarstwie szosowym z olimpijką z Pekinu Pauliną Brzeźną na czele, która zwyciężyła w swojej kategorii.
W wyścigu licznie uczestniczyli również uczniowie ze szkół Gminy Dzierżoniów z Tuszyna i Mościska, którzy na zawody przybyli z opiekunami Agnieszką Gadomską i Jarosławem Pawlaczkiem.
Młodzi kolarze z terenów Gminy Dzierżoniów od kilku lat zdobywają wiele medali, dyplomów i nagród w kategoriach szkół podstawowych i tak było również tym razem. Większość miejsc ma podium w poszczególnych kategoriach zajęta była przez uczniów ze szkół w Mościsku i Tuszynie.
W kategorii dziewcząt klas I – III zwyciężyła Natalia Kaczwińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, 2 miejsce zajęła Natalia Kożuch, 3 była Marika Kinast obie uczennice z SP Tuszyn,
W kategorii chłopców klas I - III zwyciężył Karol Popielarz z Mościska, 2 miejsce zajął Aleksander Wilk, również z ZSP w Mościsku.
W kategorii dziewcząt klas IV – VI zwyciężyła Małgorzata Dąbrowska, 3 była Emilia Wojciechowska, obie z Mościska, 4 miejsce zajęła Sylwia Szmul, a 5 Wiktoria Tokarska, obie z SP w Tuszynie.
W kategorii chłopców klas IV – VI brązowy medal zdobył Wiktor Gadomski z ZSP W Mościsku.
Wyjazd do Dzierżoniowa zakończył się więc dużym sukcesem dla małych kolarzy. Gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów, a wójtowi Gminy Dzierżoniów, panu Markowi Chmielewskiemu dziękujemy za udostępnienie autokaru i tym samym umożliwienie uczniom wzięcia udziału w wyścigu.
>> GALERIA <<

Jarosław Pawlaczek
***********************************************


"Brąz" w powiecie dla ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku
Bardzo udany występ zanotowali uczniowie ZSzP z Mościska w VII OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POWIATU DZIERŻONIOSKIEGO W SKOKU WZWYŻ , które odbyły się 29 i 30 marca na sali sportowej Gimnazjum nr 1 w Bielawie. Liczba uczniów, którzy podjęli zaproszenie i walczyli o medale sięgnęła 135 osób w tym 49 dziewcząt i 86 chłopców. Szkołę reprezentowało 7 uczniów: Małgorzata Dąbrowska, Julia Pytel, Karolina Zielińska, Marta Piętka, Krzysztof Dąbrowski, Julian Kammonen i Kacper Dudka. Największą niespodziankę sprawił Krzysztof Dąbrowski zdobywając III miejsce, przegrywając I, II miejsce jedynie większą ilością nieudanych skoków, gdyż uzyskał taką samą wysokość (105 cm) co zawodnicy z I i II miejsca. Kolejną niespodziankę sprawiła Małgorzata Dąbrowska, która zajęła IV miejsce przegrywając dopiero w dogrywce o III miejsce. Należy również uznać za sukces rezultat Karoliny Zielińskiej, która zajęła VII miejsce wyrównując swój rekord życiowy 115 cm . Należy podkreślić, że uczniowie nie mieli do dyspozycji profesjonalnego sprzętu, jak to mają miejskie szkoły. Opiekunem reprezentacji był nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Różycki.


***********************************************


Powiatowy Konkurs Recytatorski

29 marca 2012 r. w M.O.K i S-ie w Bielawie odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I-III pod hasłem „Wielkanoc w poezji” zorganizowana przez Ekologiczna Szkołę Podstawową nr 7 w Bielawie.
W konkursie brali udział uczniowie – zwycięzcy etapów gminnych. Naszą gminę reprezentowała Sylwia Ścisłowksa – uczennica kl. II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku.
Dziewczynkę obdarzoną talentem i wysoką wrażliwością na słowo poetyckie do konkursu przygotowała Anna Filozof.
Interpretacja wiersza pt. „Kłótnia wielkanocna” zwróciła uwagą jury i przyczyniła się do zdobycia I miejsca.

Gratulujemy !!!

opr. Anna Filozof
***********************************************


"Wielkanoc w poezji"
>> Galeria <<

14 marca 2012 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się 10 jubileuszowy Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem „Wielkanoc w poezji”. Był to etap gminny, w którym wzięło udział 12 uczestników z 4 szkół.
Celem konkursu było pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej dzieci w dziedzinie recytacji, kształtowania kultury i ekspresji słownej.
Jury w składzie: p. Stanisława Filozof, p. Urszula Zając i p. Damian Drozdowski, oceniło dobór utworu, interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Tematyka konkursu, wystrój sali, popisy recytatorskie wprowadziły wszystkich w nastrój nadchodzących świąt… i tak
w kategorii klas I:
I miejsce – Hubert Kuźmiński - ZSP Piława Dolna – op.: Ewa Sokołowska
II miejsce – Hubert Szady – ZSP Ostroszowice – op.: Elżbieta Juziuk-Janicka
III miejsce – Damian Gulanowski – ZSP Mościsko – op.: Agnieszka Kalwat
w kategorii klas II:
I miejsce – Sylwia Ścisłowska – ZSZ Mościsko – op.: Anna Filozof
II miejsce – Krystyna Lasota – ZSP Ostroszowice – op.: Alicja Najwer
III miejsce – Norbert Łuczyński – SP Tuszyn- op.: Elżbieta Sakowicz
w kategorii klas III:
I miejsce – Jakub Bąba – ZSP Ostroszowice – op.: Iwona Cebulska
II miejsce – Krzysztof Kasztelan – ZSP Piława Dolna – op.: Elżbieta Biernacka
III miejsce – Karolina Stec – ZSP Mościsko – op.: Krystyna Chrostowska
W imieniu Wójta Gminy Dzierżoniów nagrody książkowe i dyplomy wręczył wszystkim uczestnikom konkursu pan Adam Wolniak – kierownik Referatu Oświaty Sportu i Turystyki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne recytowanie, zwycięzcom gratulujemy!
Etap III powiatowy odbędzie się w Kinie MOKiS w Bielawie w dniu 29 marca 2012 r. Organizator – Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bielawie.

opr. Anna Filozof
***********************************************


"Jak Wojtek został strażakiem"
>> Galeria <<
Chyba wszyscy pamiętają szkolną lekturę opowiadającą o bohaterskim zachowaniu małego chłopca. Po jej przeczytaniu wielu młodym ludziom do dziś śni się złoty hełm i pragnienie zostania strażakiem. Niektórym udaje się spełnić marzenia. Nie przypadkowo, właśnie ta grupa zawodowa cieszy się wielkim zaufaniem społecznym i szacunkiem. W Mościsku od lat aktywnie działa OSP, współpracując z różnymi organizacjami, w tym również z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym. W ramach tej współpracy przeprowadzane są Konkursy Pożarnicze. Uczniowie biorący w nich udział osiągają duże sukcesy. Zachęceni odnoszonymi sukcesami kolegów, uczniowie klas IV-VI, w dniu 06 marca 2012 r. przystąpili do konkursu! W komisji zasiedli: Prezes OSP pan Ryszard Bednarek Strażak OSP pan Piotr Świstak oraz nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - koordynatorki p. Bożena Sulewska i Anna Filozof. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów. Wszyscy pisali test złożony z 20 pytań. Po 30 minutach wyłoniono zwycięzców. Największą ilość punktów otrzymało dwóch uczestników i tu musiała nastąpić dogrywka rozstrzygająca o kolejności miejsc. I tak miejsce I zajął Piotr Sawko, miejsce II – Kacper Dudka, miejsce III – Krzysztof Dąbrowski. W konkursie wzięła również udział jedna dziewczynka – Emilka Adamczyk, która zajęła IV miejsce. Nad całością przebiegu konkursu czuwali nasi goście. Sprawdzali testy, przeprowadzili dogrywkę wyłaniając zwycięzców. Mundur i powaga podniosła rangę tym zmaganiom. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody w postaci statuetek – złote, srebrne i brązowe, ufundowane przez p. R. Bednarka i p. P. Świstaka. Cała pierwsza czwórka uczniów zakwalifikowała się do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbędzie się 23 marca 2012 r. w Gimnazjum nr 3 w Dzierżoniowie.

Trzymamy kciuki
Życzymy powodzenia

opr. Anna Filozof
***********************************************


XVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik”

Zespól Szkolno-Przedszkolny w Mościsku był organizatorem XVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego – „Pegazik”, który odbył się dnia 23 lutego 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mościsku.
Celem konkursu była ocena autokreacji artystycznej recytatorów, kształtowanie i rozwijanie kultury języka polskiego, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich, a także pogłębienie kontaktu z wartościową literaturą – szczególnie z poezją polską i światową.
Prezentacje oceniało jury w składzie: przewodnicząca – p. Kazimiera Sygulska; p. Dorota Pilarczyk i p. Damian Drozdowki, powołane przez organizatorów konkursu dyrektor szkoły w Mościsku p. Dorotę Furtak i koordynatora polonistę p. Marię Mokrzycką.
Biorąc pod uwagę kryteria oceny: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny , jury przyznało:
W kategorii „młodsi” – klasy IV-VI – szkoły podstawowe:
I miejsce – Karolina Okienko – SP w Tuszynie
wiersz: „Kankan” – W . Chotomska
II miejsce – Marlena Dziadak – ZSP Mościsko
wiersz: „Miłość” – W. Szymborska
III miejsce – Monika Krakowiak – ZSP Ostroszowice
wiersz: „Posyłam kwiaty” – A. Asnyk
Wyróżnienie – Paweł Fijak – ZSP Ostroszowice
Wiersz: „Lwy” – H. Januszewska
W kategorii „starsi” – kl. I-III – gimnazja:
I miejsce – Aleksandra Koszało
ucz. kl. III a Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie wiersz: „Przy okrągłym stole” – J. Tuwim proza: „Cień wiatru” – C.R.Zafon
Laureaci konkursu będą reprezentowali gminę w eliminacjach powiatowych. Urząd Gminy ufundował nagrody książkowe dla najpiękniej recytujących. Słodki poczęstunek i miłą atmosferę konkursu zapewnił organizator. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a szczególne podziękowania należą się nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Dyrektor Dorota Furtak dziękuje p. Justynie Bartkowiak za goszczenie uczestników konkursu w progach biblioteki oraz za przygotowanie logistyczne konkursu.


***********************************************


XVII Dolnośląski Konkurs Recytatorski „PEGAZIK” – eliminacje szkolne
Dnia 22 lutego 2012 r. po raz kolejny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Uczniowie klas IV-VI prezentowali utwory spoza kanonu lektur i podręczników szkolnych. Prezentacje oceniało jury w składzie: p. Bożena Sulewska, p. Monika Koszko i p. Teresa Rączka, powołane przez organizatorów konkursu: dyrektor szkoły p. Dorotę Furtak i koordynatora konkursu, polonistkę p. Marię Mokrzycką. Według kryteriów oceny, a mianowicie doboru repertuary, interpretacji utworu, kultury słowa i ogólnego wyrazu artystycznego , jury przyznało:
I miejsce uczennicy kl. IV – Julii Martowłos za wiersz B. Pierga – „Jak wygląda strach?”
II miejsce zajęły ex aequo: ucz. kl. IV - Julia Chmura za wiersz Jana Brzechwy „Smok” oraz ucz. kl. IV - Zuzanna Hołubiec za wiersz Juliana Tuwima „ Zosia Samosia”
III miejsce zajęł

MENU GŁÓWNE
Strona główna
Historia Mościska
Galeria zdjęć
Kalendarz Imprez
Rozkład PKP,BUSY
MOŚCISKO z satelity
Kontakty
ORGANIZACJE
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"
Ochrona Bioróżnorodności
Grupa Odnowy Wsi
Rada Sołecka
Ochotnicza Straż Pożarna
LKS "DĄB" Mościsko
Rada Parafialna
Klub Seniora 50 +
Koło Gospodyń Domowych
Koło Gospodyń Wiejskich
Szkoła Podstawowa

Gości Online:
Mamy na Stronie: 10935 zdjęćŁącznie Odwiedzin:

Google PageRank Checker

Zobacz:  - Mościsko i stawy  Stawy Mościsko jako aktrakcja turystyczna

Zobacz:  - Święto Niepodległości w gminie Mościsko  Święto Niepodległości w gminie Mościsko

Zobacz:  - MOŚCISKO - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009
Województwo:     Dolnośląskie
Powiat:               Dzierżoniowski
Gmina:                Dzierżoniów
Położenie:           50° 46' 51'' N
                          16° 35' 20'' E


Liczba ludności:    ok 1132

Czytaj Więcej

Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nick:

Wiadomość:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:DavidDiefe
19/06/2018 12:05
dominikana http://cytotec.pao
loappolatore.com/a
rt/sildenafil-50-m
g-coupon/ [url=http://tadapo
x.paoloappolatore.
com/art/levitra-20
mg-2-comprimidos1/
]Levitra 20Mg 2 Comprimidos[/url]
[url=http://zit

DavidDiefe
19/06/2018 11:01
dominikana http://tadapox.pao
loappolatore.com/a
rt/buy-viagra-new-
york/ http://paoloappola
tore.com/dapoxetin
e/art/comprar-levi
tra-vardenafil/ http://paoloappola
tore.com/viagra/ar
t/viagra-prescript
i

DavidDiefe
19/06/2018 05:41
dominikana [url=http://lasix.
paoloappolatore.co
m/generic-viagra-a
mazon/24/]Generic Viagra Amazon[/url] http://cilias.paol
oappolatore.com/ar
t/sildenafil-viagr
a/ http://paoloappola
tore.com/art/silde

DavidDiefe
19/06/2018 04:38
dominikana http://cilias.paol
oappolatore.com/ar
t/sildenafil-5mg-t
ablets/ http://paoloappola
tore.com/doxycycli
ne/art/levitra-gen
erico-50-mg/ [url=http://zithro
max.paoloappolator
e.com/art/can-we-u
se

Israfacesix
19/06/2018 04:22
Израиль знакомств
а в Израиле [url=http://israfa
ce.com]ИзраиĐ
ťŃŒ знакомств
а, общение, любовь, флирт в Израиле подробнее
Ń